Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herný bezdrôtový ovládač na PC

Zdar,hoši chcem sa spýtať ,keďže hry nehrám a nevyznám sa ani v ich doplnkoch tak moja otázka znie.Chcel by som herný bezdrôtový ovládač na PC,ale taký ktorý je kompatibilný zo všetkými hrami určené na PC,čiže hry do počítača.Neviem či to spĺňajú všetky,ale snáď tie novšie hry áno.
Mám jeden vybraný netvrdím ,že ho kupujem práve z toho obchodu,ale mohol by to spľnať?,vďaka.
https://www.alza.sk/microsoft-xbox-360-wireless-common-controller-black-d215222.htm#popis

- "Xbox ONE Controller" : https://www.alza.sk/xbox-one-wireless-controller-white-d4373399.htm?o=3
- Ma i "Jack 3.5" zdirku na sluchatka.
Info : Nacic od predchozich medelu, jde pripojit pomoci "Bluetooth", kde nepotrebujes nejaky adapter pro bezdratové pripojeni.
*Sam ho také pouzivam, kompatibilni prakticky s kazdou hrou (co kontroller podporuje) a dokonce i ze Stem Link, vyborne se drzi v ruce a alespon osobne mi pripadne pohodlnejsi jako nekteré jiné controllery od jinyh vyrobcu.
Kuprikladu pod Windows 10, staci jen pripojit k PC a sam se jiz zaktualizuje, kde nemusis stracet cas instalaci ovladacu z CD a nejakého nastavovani..

[562622_scr3_a.png]

No vyzerá to veľmi dobre ,ale ja nemám Bluetooth v PC takže by som musel dokupovať nejaký Bluetooth adaptér,alebo to ide pripojiť bezdrátovo ešte inak?Predpokladám ,že by som musel dokúpiť bezdrátový prímač a v takom prípade by bol asi vhodný ten ,ktorý som vybral ak je teda kompatibilný zo všetkými PC hrami.

Nejsem pres gamepady odbornik, takze je to spis dotaz:

Xbox ONE Controller podporuje oba herni rezimy?

Ja onehda koupil Logitech Wireless F710 a ten ma prepinac X/D.

Pres X-Input (X) si to musim nastavit treba na hru Rage, jinak to nejde hrat na gamepadu a naopak Direct Input (D) mam nastaveno v Assassins Creedovi, jinak ta hra gamepad nevidi. Teda na PC je docela potreba, aby ovladac umel oba rezimy.

- Co je to dva herni profily ?
- Nevim ktery Assisin, ale me v nem XBOX jde, tak jako REAGE (jesti myslis tu strasi hru) po nastaveni "ENABLE" controller..
* Nekolik ovladacu jsem uz vyzkousel, jiny bych pro PC uz nechtel, jestli je naka hra kompatibilni s controller, mas velkou sanci ze bude kompatibilni s XC, Pres X-Input u her nastavovat nemusim a jestli jedna nebo 3 hry to maji jinak, tak uz je jedno jaky ovladac pouzijes..

X-Input je rezim pouzivany v novych hrach od doby Xboxu. Direct Input je PC zalezitost a je pouzivany ve starych hrach.

Rage mi beha na na X-Input, ale Assassins Creed 1 nevim proc, ale rozbehnu ho jen pres Direct Input. Pritom myslim na Xbox ta hra taky vysla.

Ovladac by teda pro PC mel umet oba rezimy X i D. Muze umet prepinani rezimu automaticky nebo tam ma prepinac a nebo jeden rezim umet nemusi. To by bylo teda dobre vedet pro tazatele. Ja jsem spokojenej s tim Logitechem, ktery tam ma manualni prepinac.

- Muzes koupit bezdratovy adapter pro XBOX.
TiP ~ "USB Blue-Tooth" adapter pro PC, by te vysel ale mozna i levneji a da se pouzit i na jiné veci nebo pripojeni ..

[Bezdratovy adapter Bluetooth]
1) Bluetooth USB adapter: Trust Bluetooth USB 4.0 Adapter "13,- Euro"
* Nejlevnejsi za 8 Euro : https://www.alza.sk/gembird-btd-mini5-d4523426.htm

[Xbox Controller Adapter]
2) XBOX ONE Wireless adapter : Microsoft Xbox One Wireless Controller Adapter for Windows "22,- Euro"
[Microsoft-Xbox-Wireless-Adapter-for-Windows-0-4-128x128.jpg]