Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zakázat spouštění procesu

Ve Win7 se mi objevil proces "Fastermc.exe", který zatěžuje procesor na 50% a netuším co dělá. Nevím ani co ho spouští, v registru ho nenajdu a v konfiguraci "po spuštění" také nic podezřelého není. Zkusil jsem odkazovaný soubor vymazat, objeví se tam po čase znovu, zkoušel jsem ho aspoň editovat aby se nemohl spustit, znovu se přepsal původní verzí.
Nevíte někdo jak zjistit co ho spouští, nebo jak zamezit spuštění?

Pridej si sloupce a podívej se, odkud se proces spousti. Podle slozky treba poznas, k cemu patri a budes vedet, proc jsi tu konkretni aplikaci instaloval

Pokud se sam opravuje a spousti, pak s nejvetsi pravdepodobnosti pujde o malware. Pouzij MBAM, jak doporucoval Wikan, pripadne ADWCleaner

Předpokládal jsem že se jedná o nějaký svinčík, ale chtěl jsem přijít na to, jakým způsobem se maskuje a spouští.
Každopádně už jsem to proskenoval a byla to opravdu škodná. Ale zřejmě to po sobě něco zanechalo, vyskakuje mi po spuštění Firefoxu okno, že nastala chyba ve spouštění VB scriptu. Asi má aktivovat toho trojana, který už odpočívá v karanténě. Smazat tedy ten script? A nebude zase něco otravovat, že nemůže najít ten soubor se scriptem? Právě proto bych chtěl najít způsob, jak zjistit celou posloupnost spouštění. Pokud je to vůbec možné. Předpokládám nějaký sw na logování běhu PC od zahájení načítání systému.

@Jan Fiala: Na umístění toho souboru jsem se samozřejmě hned podíval, byl samotný v nedávno založené složce a nic mi to neříkalo, nic takového jsem neinstaloval.

vyskakuje mi po spuštění Firefoxu okno, že nastala chyba ve spouštění VB scriptu

ten skript kašle na to co máš v karanténě, vůbec o tom neví. prostě si ten spyware vždycky poskládá znovu.

- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

jsou to lepší nástroje než stupidní součásti windows (msconfig, správce úloh), které uživatelé stejně neumí nastavit.