Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook do 13000 Kč?

Dobrý den,
mám počítač DESKTOP-Q238QL2, Procesor: ADM Athlon™64X2 Dual Core procesor 3600+ 2Ghz. Paměť: 4GB. Typ systému: 64 bitový. Windows 10 pro. Potřeboval bych koupit výkonnější notebook do 12000,Kč. Nechtěl bych překročit tuto částku, ale max hranice je 13000,Kč. Rozumím tomu jen částečně.
Zjistil jsem, že v cenové relaci je procesor: Intel Core i3 (Skylake/6. generace), (upnul jse se na Intel, ADM mi nějak nesedí), typ pevného disku SSD (je rychlejší), úložiště dat: 256 GB, to by mi snad stačilo. Taky jsem studoval značky, nejlépe mi vyhovovala asi HP a Lenovo. Nechci plastový, který se za pár roků rozpadne. Možná i další značky budou dobré. Proto se obracím na vás. Zdůrazňuji, že tom moc nerozumím, tak se omlouvám za nesprávné údaje.
Našel jsem tento: HP 250 G6,1XN50EA ...Odkaz: https://www.czc.cz/hp-250-g6-cerna_8/221105/produkt
Chci se zeptat, jestli se v těchto parametrech nenajde něco lacinějšího nebo za tu cenu pořídit něco lepšího? Děkuji všem za odpovědi.
Ještě bych měl jeden dotaz, jakou asi cenu si můžu zvolit při prodeji počítače, který teď mám? Snížil bych tím cenu notebooku. Doplním úložný protor: System W10(c:)- 232GB, Disk 1: -74GB Disk 2: 149GB. Děkuji.

Prodejem soucasneho PC si moc nepomuzes, budes popravde rad kdyz to prodas za 1000 - 2000 (spis asi k tomu litru). Nenapsal jsi na co ten notebook chces (jenom "vykonnejsi"), takze obecne:
- pokud chces notebook s nejakym normalnim vykonem, vyhni se ultrabookovym procesorum
- pokud na tom chces hrat hry, bude dobry vzit notebook s dedikovanou grafickou kartou

Ve finale je to porad to stejne, bud uprednostnis nizkou cenu / mobilitu, nebo vykon. Vykonny herni notebook za 9 000 neexistuje :-)

Stačí mi kancelářský, aby mi šel rychleji internet. Nevím, co je to ultrabookový procesor. Chci aby byl notebook rychlejší, složitější hry nehraji. Jde mi o to, abych nekoupil nějaký šunt, který by byl ještě pomalejší než počítač. Do částky 13000Kč, bych se snad mohl vejít. Ale nechci koupit za třináct něco, co bych koupil za nižší cenu. Díky.

To chceš říct, že neseženu nic za 13, co by předčilo počítač, který teď mám?
Mám jen tyto požadavky:
Aby byl lepší než dosavadní počítač, trošku zrychlil internet, abych mohl mít víc otevřených stránek. Aby ta značka nebyla neznámá a vydržely plasty, abych nekoupil něco se špatným procesorem (zahřívání, rychlost atd.). Když to bude s SSD, tak se ta rychlost zvýší na úkor úložiště a jestli se nemýlím a procesor Intel i3, by neměl být zase tak špatný.
Myslíš si, že ten co jsem vybral, tyto podmínky nesplňuje? :https://www.czc.cz/hp-250-g6-cerna_8/221105/produkt
Chtěl bych, jak jsem psal výše, snížit cenu za jiný, který by měl alespoň tyto parametry. Nejsem náročný. Jestli není nic lepšího do 13ti, tu tisícovku bych ještě přidal, ale to by byl opravdu strop. Taky neuspěji, aby byl lepší?

Je vidět, že jsem laik a nevím, jak NT přizpůsobit. Ještě nevím, jestli nějaký vyberu s Win10, ale určitě se podívám a budu o tom uvažovat. Ještě dotaz: Asi tomu rozumíte, chci se zeptat. Mám koupený Win7 s CD, který je nainstalovaný do mého počítače a přeinstalovaný na Win10. Když budu mít NT bez operačního systému nebo operační systém Win7, dal by se využít i pro NT ? To bych měl asi nelegální, že?