Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil z těchto dvou?

Kámoška se mě zeptala:
"Moje stávající lg g3 se už přehřívá, a tak uvažují o novém mobilu. Co bys volil? Huawei 10 Mate Pro, nebo Samsung Galaxy Note8?
Hodně fotim a jsem na cestách."

Já se však v mobilech neorientuji, jelikož ten můj leží už asi 5 let v šuplíku a používám pouze tablet.
Foťáky budou podle mě mít víceméně stejné, ale ten Huawei má větší baterku. No ale třeba zase víc "žere", nebo jeden z nich fotí lépe, opravdu nevím.

No já samozřejmě umím někam zatelefonovat. Mluvím také normálně. Avšak protože nic neslyším, neumím v podstatě telefonovat. Kdybych telefonoval třeba na nějakou linku podpory, bylo by to nějak takto:
Vytočil bych číslo, chvilku počkal, slušně pozdravil, sdělil svůj požadavek, zase pozdravil a zavěsil. Jenže ve sluchátku by se celou dobu ozývalo třeba: "Pro komunikaci v češtině, stiskněte jedna. For komunikejšn engliš, pres to tu..." :-)

Ale mám video, jak telefonuje kolegyně (rovněž nic neslyší) a čte si co jí říkají na tabletu. Před chvílí jsem se jí zeptal, jestli to mohu dát na Youtube. Je to opravdu zajímavé a nikdy jsem nic takového neviděl.

Ale já přeci telefonovat mohu. Nikdo mi to nezakázal. :-) Kdybych psal "nemohu", působilo by to jako "brečení" a já nebrečím.
Je však pravda, že píšu "neumím" a píšu to tak zcela úmyslně, jelikož často právě vznikne takové zpestření, když se někdo diví, že neumím a netuší proč.
A navíc jsem srandista.

- Nemuzes zvolit i jiny model ?
- O co ti jde nejvic, velikost|rozliseni obrazovky ? Foto ? Baterie ?
* Pripojeni Wifi 2.4|5Ghz, 4G bude asi samozrejmost vid ? Nemam zrovna nejmensi ruce, ale treba na Lumia 950XL na "5.5" palcovém displeji se telefon neovladal jednou rukou zrovna nejlépe.

- Za me Galaxy "Note 8" ktery jsem zkousel a docela dobry, ale nemel jsem ho natolik dlouho, abych ti mohl udelat recenzi, nebo abych znal dobre vykon baterie.
TiP ~Kadopadne bych zvolil telefon s displejem typu OLED.
- U Note 8 je displej "Quad HD@1440p" 522 ppp opravdu paradni i na slunci a pri zvetseni mu nejdou videt pixely, upravitelné barvy atak jak jejich teplota ti nebude omezovat ve svém custom nastaveni, nechybi i moznost silného kontrastu pro ty co treba spatne vidi a podobne.
* Jak kvuli bavam, tak i kvuli spotrebe, kde cerna barva u OLED neni podsvicena nebo jak to zkartit, kde je jednodusi najit cesty k usetreni baterie, i aplikace Samsung urcené pro NOTE nejsou spatné a mozna v nich najdes taky nejkou utilitu..