Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externy disk WD Elements

Kedysi som mal wd passport, kde bol vytvoreny malicky oddiel ktory sa tvaril po pripojeni k pc ako CD. Otvorenim sa spustila aplikacia kde sa zadalo heslo a spristupnil sa velky zvysok disku (druhy oddiel). Teraz mi tu pristal WD Elements, de je cely disk jeden velky oddiel. Na strankach WD som sice nieco nasiel, nejaky popis, ale ak som dobre pochopil, WD security sa musi nainstalovat do pc, a neviem ci podporuje viac takychto diskov. To riesenie pri passport bolo lepsie, lebo v ktoromkolvek pc sa to dalo spustit ak clovek vedel heslo. Tento ked vezmem, a nemam pristup k netu (aby som instaloval wd security) sa na dsk nedostanem. Nepozna niekto nejake riesenie, obdobne tomu ako na WD passport?

Ne, tos ty nepochopil mě. Elements můžeš vyhodit, k ničemu není. Disk z něj nelze použít do stadardního rámečku.

Pokud chceš kvalitní box, tak ten a) něco stojí, b) je na standardní disky.

Cokoli exteního od WD je spotřební hnůj, důvody jsou zřejmé (a jsou i v této poradně, opakovat to nebudu).

v 500-750GB/1TB verziách je obvykle štandartný 2,5" disk+ prídavný usb-mikrokontrolér nasadený na konektore,na nových revíziách a diskoch väčších ako 1TB je už obvykle prevodník s mikrokontolérom priamo na doske disku,takže keď tam niečo chcípne,je to na vyhodenie,nedá sa to už nijako prehodiť do iného rámiku a používať ďalej....