Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pretypovanie zoznamu (Pythom)

Zdravim,

Potrebujem vykreslit suradnice zo suboru.

Subor pozostava z:
0. stlpec suradnica X
1. stlpec suradnica Y
2. stlpec hodnota 1 alebo 0

import matplotlib.pyplot as plt
import numpy as np

data = np.loadtxt('cordinates.txt',delimiter=' ',skiprows=1)
x_data = data[:,0]
y_data = data[:,1]
z_data = data[:,2]

for i in range(len(z_data)):
    if z_data[i] == str(1):
        plt.plot(x_data[i],y_data[i], 'bo')
        plt.show()

Stale mi to vyhadzuje chybu: ValueError: could not convert string to float:

Viete mi s tym niekto pomoct, ako to pretypovat/zmenit aby to fungovalo ?

Dakujeme

Osobne bych to provedl nasledovne, budu vychazet z toho, ze ctu z mého souboru csv -> MujSoubor.csv, ktery je samozrejme ve stejné slozce jako soubor.py.

import csv

f = open('MujSoubor.csv')
souborCSV = csv.reader(f)

suradnicaX = []
suradnicaY = []

for ligne in souborCSV :
     x = ligne[0]
     y = ligne[1]
    suradnicaX.append(x)
    suradnicaY.append(Y)

print (suradnicaX)
print (suradnicaY)

* Nebo si vytvor promenou treba suradnice = (suradnicaX + suradnicaY), to asi budes vedet ty..