Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart PC při zátěži (i menší)

Zdravím mám takový problém PC se mi při jakémkoliv zatížení restartuje, jak když vypojím z elektřiny a ihned se zase zapne a naběhne. Předpokládám že to bude nejspíše zdroj ale nejsem si jistý, mám i čerstvě přeinstalované windows.

Sestava: HDD Seagate Barracuda 7200.14, 3,5" SATA III, 64MB - 1TB
VGA ATI MSI R7 370 GAMING 2G, 2GB, DDR5, PCI-e
CPU Intel Core i5-6400 (2,7 GHz, 6MB, LGA 1151) BOX
HDD SSD A-Data Premier Pro SP550, 2,5", SATA III - 120GB
Zdroj Chieftec iARENA GPA-500B8 500W, 12cm fan, bulk
MB MSI B150M PRO-VD, s.1151, DDR4, mATX
RAM Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/16) Fury.

Budu rád za každou radu díky moc.

RAM: Memtest86+
HDD: HDTune nebo speciální utilita od výrobce harddisku
Zbytek neotestuješ nijak, maximálně nějakými zátěžovými testy CPU/GPU ověříš (ne)stabilitu - což už víš.

Podívej se do toho Prohlížeče událostí - pokud tam najdeš chyby z doby pádů, jde o SW závadu a tam si přečteš, co blbne. Pokud nenajdeš nic, jde o HW závadu. A tam bych právě začal výměnou zdroje, apk se dá testovat dále.