Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový PC

Ahoj. Po Vianociach (resp. na druhý rok) si plánujem kúpiť novú PC zostavu nakoľko moja stará zostava (g2030,gt625 + 4GB RAM) už nestíha (PC bol využívaný na internet, hudbu, filmy a kancel.)
Nakoľko som "členom" IREP kde som sa toho dosť dozvedel o najnovšom procesore Intel 8.generácie by som ho chcel vyskúšať. Na alze som našiel základný model 8.gen Intel Core i3-8100 za dobrú cenu. Nakoľko nemá zmysel utrácať veľké peniaze za PC (môj názor) keďže každý rok vydajú niečo nové som si povedal, že ten základ bude stačiť i3-8100 QuadCore 3.6GHz Coffee Lake 14nm Intel UHD Graphics 630 na bežnú prácu, ako je Microsoft Word, Excel, Outlook... a samozrejme aj sledovanie filmov, prezeranie videí, čítanie článkov a sem - tam nejaká tá oddychová hra. CPU mám teda viac - menej vybratý, no potreboval by som odbornú pomoc pri vyberaní ostatných komponentov.
Nový PC chcem zcela "nový", maximálne zo starého prenesiem HDD + periférie. Nepotrebujem ani SSD disk (zatiaľ) tak sa Vás chcem spýtať, či by táto zostava fungovala, aby tam nebol nejaký "zádrhel".

Zostava:
- Intel Core i3-8100
- MSI Z370-A PRO
- Crucial 8GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix
- SilentiumPC Fera 3 HE1224 (pre istotu)
- Seasonic M12II-520 Evo
- Zalman Z3
- Microsoft Windows 10 Home SK 64-bit

Cena novej PC zostavy by nemala presiahnuť 650€ nakoľko som sa hore zmienil, že pre bežnú prácu nemá zmysel utrácať veľa €€€ (ktoré by som mohol následne investovať do nových periférií či nového SSD disku).
Ak máte nejaké lepšie návrhy tak kľudne si ich pozriem.
Podmienkou je teda tá cenová hranica 650€ a procesor od Intelu.
GK mi netreba, nakoľko hrať hry ako Battlefield 1 neplánujem (keď tak CSS, CSGO či GTA5 multiplayer).
Toť vše, vopred ďakujem.
:)

Ďakujem! Vyzerá to super. Myslím, že za tú cenu sa nedá zostaviť lepšia zostava ako tá vaša :) Nakoľko má i3-8100 celkom slušnú i-grafiku Intel UHD 630 tak si myslím, že nie je potrebné kupovať nejakú samostatnú GK keďže UHD 630 podporuje hranie a sledovanie v 4k či 360°videá. A čo sa týka zdroja, bude to stačiť do budúcnosti (ak by som náhodou chcel upgradovať PC novou samostatnou GK)?