Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Web blokován.. znovu

Zdravím... psal jsem sem už dříve ohledně toho, že mi Malwarebytes psalo, že Web blokován a nějaká ruská ip.. Rozhodl jsem se pro reinstall windows (nechci riskovat), ale dnes jsem šel hrát CS:GO, připojil jsem se na server od portálu Gamesites.cz, což je poměrně slušný portál, řekl bych a když jsem to vypl, vyskakovalo mi snad asi 200 oznámení od malwarebytes, že web blokován a že to pochází z Steam Web Helper a že je to odchozí spojení a server ws005.coinhive.com a to samé mi psalo hned v den reinstalace, ale jen 2x a to zase pocházelo z aplikace chrome.exe a to bylo jen coinhive.com... Už nevím co s tím a ani co to je, provedl jsem čistou reinstalaci, nějaké rady? A co je vubec coinhive zač?

Jak se to tam dostalo, když si dávám pozor?

tak možná se dalo zjistit datum založení adresáře (někdo požívá složky).
kdyby si člověk dával pozor, nepotřebuje se ptát. a dokonce ani nepotřebuje žádný antivir, ale to už je pro většinu uživatelů scifi.

ano, to tvrdí úplně všichni. proto jsou jich plné poradny.
takže ani datum instalace nevíš.
snad je pc už pročištěn.

ty lezeš ven na net s administrátorskými právy, které má i tento nejhorší prohlížeč a tím pádem i veškeré škodivé skripty spuštěné z netu.
tomu se dnes říká "dávat si pozor".
a zachraňovat to má antivir, který doplňkům prohlížeče nerozumí a ignoruje je.

můžem si klidně i vykat.
takže vy všichni si dáváte pozor a prohlížeč si přitom dělá a instaluje co chce.
ale jistě.

mimochodem o pc hrách nevím nic, na to je vedle dětská poradna. dotaz zní, že web je blokován, to mě zaujalo. jestli nejdou hrát nějaké hry, je mi srdečně fuk.

Asi vím, v čem je chyba! Celou dobu mi to teď nedělalo, jakmile jsem se připojil opět na ten server od Gamesites, tak opět mi začlo vyskakovat od malwarebytes. Když jsem na jakémkoli jiném serveru, nic mi to nedělá. Je možné, že když hraji na tom serveru, tak ten server má právě udělané, že by na těch hráčích těžily kryptoměny tímto způsobem? Že prostě využijí toho, že to hrají přes steam, tak jim otevřou Steam prohlížeč ve hře a těží? Nevyznám se v tom, ale nikde jinde mi to nedělá.

asi nějaký slušný virus (portál), coinhive je služba na těžení bitcoinů ve webové prohlížeči (poskytne js), staší zadat, komu má chodit love a při dané návštěvnosti klienti něco natěží pro majitele účtu. ale prý to bylo hacknuto (asi spojení na cloudflare, jako to hackuj íoperátoři internet v africe, atd / nebo hacknuté dns)
to svinstvo je prý překvapivě efektivní oproti CPU implementaci (25% JS/webASM/ oproti nativní) a ďáblu se upsali i nějaké stránky (i slovenské, nuda by mohl doporučit stránky na dsl.sk - je tam série 3 článku o tomto)

V poslední verzi chrome přidává varování, že stránka chce těžit bincoiny , což je vhodné pro lamy jako ty, kteří nepoužívají ublock/umatrix a nevidí hned, že jim stránka načítá svinstvo z 3rd party, konkrétně coinhive.com . Ovšem pozor - obrana je to jen navoko, protože nic nebrání webmastrovi vložit js script pro těžení na svoji domenu nebo dát jentak inline do html.

k tomu klientovi, nedivil bych se kdyby steam to svinstvo začlenil do toho stem clieanta (ostatně, když si to webmastester může nalinkovat na coinhive.com - vložit do html , proč by to nemělo jít udělat v aplikaci ať už stáhnout skript z coinhive a interpretovat v nějakém přilinkovaném js runtime a nebo prostě a jednoduše běžet jako thread dané aplikace)

Ale spíš myslí, že sis stáhl ten stým z pochybného zdroje