Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s výkonem PC

Dobrý den,

při hraní se mi na monitoru z ničehonic začaly problikávat horizontální pruhy a snížilo se mi FPS, po restartování PC pruhy zmizely ale FPS se nezlepšilo. Chtěl bych se zeptat zda-li to není grafickou kartou.Vyčištění nepomohlo a připojení karty jsem zkontroloval.

GPU GeForce GTX 770
CPU Intel Core 2 Quad CPU Q8300 2.50GHZ
4 GB Ram
Windows 7

Horizontální pruhy je tzv. tearing a ten se řeší zapnutím Vertikální synchronizace (V-sync) buď v samotné hře, nebo přímo v ovladačích od GPU. Nicméně FPS se ti "zamknou" podle obnovovací frekvence tvého monitoru, takže standartně na 60 fps.

Pokud máš FPS nižší než 60, problém hledej buď v slabém HW případně dodrbaným OS, ovladačema nebo škodnou.