Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde preinštalovať Windows ani sa dostať do BIOSU

Zdravím váš prepáčte ak som to dal do zlej kategórie...
Chcel by som vás poprosiť o rádu nejde mi pre-inštalovať windows, mám originálny windows 7 aj som odskúšal stiahnuť windows 10 z Microsoftu a nejde a tak...
Pri Inštalácii windows mi vypíše "Inštalátor nemohol vytvoriť nový systémový oddiel alebo vyhľadať existujúci systémový oddiel.." prosil by som o rádu už neviem čo s tým..
A chcel by som sa spýtať ešte nejde mi žiadna klávesnica ani F2 ani nič aby som sa dostal do BIOSU prosím váš veľmi o rádu :(
Mám Acer Aspire 5750zg mám na ňom Windows 7 Home Premium..
Chcem si ten Windows pre-inštalovať ale nejde to..

Dobrý den,
existuje naděje, že na disku ve Vašem notebooku je skrytý oddíl, s jehož pomocí je možno obnovit Váš notebook do továrního nastavení. Ověříte to takto:
1. máte-li na disku nějaká data, proveďte zálohu např. na flash disk
2. vypněte notebook, počkejte cca 10 sekund, zapněte notebook, stiskněte tlačítko Alt a držte je stisknuté; přerušovaně tiskněte a uvolňujte tlačítko F10 a přitom pozorujte, zda se asi po 10 sekundách v dolní části displeje neobjeví nápis „Windows is loading files…“ (o něco dříve se objeví nápis „Press F2 go to Setup“ – ten ignorujte). Teď tlačítka uvolněte
3. nebude-li to fungovat s tlačítky Alt a F10, zkuste místo Alt držet stisknutá tlačítka Ctrl + Alt; další postup je stejný
3. sdělte výsledek Vašeho pokusu sem do poradny

Až se po zapnutí na displeji objeví něco jako „Press F2 go to Setup“, stiskněte F2 – tím byste se měl dostat do BIOSu (u rychlejších strojů je nutno IHNED PO ZAPNUTÍ klávesu F2 poměrně rychle přerušovaně tisknout a uvolňovat, dokud nejste v BIOSu).
V menu nahoře dojeďte kurzorovými šipkami (možná to půjde i myší) i na „Main“ a sjeďte dolů na něco jako „D2D Recovery“. Volbu „Disabled“ změňte na „Enabled“, v menu nahoře dojeďte na něco jako „Quit“ nebo „Exit“ a zvolte něco jako „Exit saving changes“. Dále postupujte tak, jak jsem psal včera.

Pokud se stále nemůžete dostat do BIOSu, požádal bych o pomoc kamaráda, od něhož jste notebook koupil: je možné, že to opakovaně dokáže a naučí Vás na klávesu F2 správně mačkat, nebo to nedokáže – pak je důležité, kdy jste notebook od něho koupil. Jestliže se koupě uskutečnila v poslední době, pak bych mu notebook vrátil a požadoval vrácení celé částky, kterou jste mu za notebook zaplatil, neboť důvodem prodeje mohla být právě skutečnost, že prodávající v době prodeje věděl o tom, že notebook je vadný.
Ještě k Vašemu původnímu dotazu: píšete „nejde mi žiadna klávesnica ani F2“. Mám tomu rozumět tak, že klávesnice vůbec nefunguje, nebo že nefungují pouze funkční klávesy, tj. F1 až F12?