Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přeposílání rs232 na server

Ahoj všem,
mám otázku lze přeposílat komunikaci rs232 komunikaci přes server a nějaký soft??

Mám analyzátor kyslku který komunikuje přes rs232 a potřebuji se vzdáleně přez půl republiky k němu připojovat přemýšlel jsem o tom že dám k němu rapsberi pi3b s com portem a komuikaci z tohoto portu budu balit do paket a posílat ne server z veřejnou ip a z tohot serveru nějaký soft ke mě do pc ty pakety bude číst a simulovat mi je na co port a já si to pomocí softwaru k dannému analyzátoru otevřu lze to takhle řešit ??

a zvládl by to tu někdo za fin odměnu vyřešit ??

napájení 9-30V (tedy prakticky čímkoli). Tyhle aplikační servery jde i programovat, jinak takových modelů je vícero, některé umí jen převod na TCP port a vyžadují SW na druhé straně nebo schopnost přes TCP spojení vyčítat data přímo, jiné (např. tyto lepší Lantronixy) jsou schopné je i aplikačně zpracovat do datových paketů, nebo rovnou nahrát např. do databáze.

Cena samozřejmě odpovídá zaměření, funkcím, spolehlivosti a značce - není to levný. ;-)

všechno záleží na tom, jak moc chceš aby to bylo profi a spolehlivé. RPI je super na takové to domácí IoTování, ale (skoro) vždycky z toho vyleze bastl s velmi nízkou spolehlivostí. (podotýkám, že na RPi mám postaveno několik projektů a považuju to za super věc, ale rozhodně bych jej nenasadil na druhém konci republiky bez toho, že bych tam měl někoho, kdo mi to v případě potřeby restartuje, vymění, opraví).