Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mobilní telefon

Dobrý den, chci dědovi koupit mobilní telefon (stále používá tlačítkový :-)). Předběžně jsem vybrala tyto

https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-4x-lte-32gb-cerna/211357/produkt
https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-note-4-cz-lte-64gb-cerna/215912/produkt

u verze note vidím jako + rozlišení, paměť, ext.paměť a jako - velikost displeje

a ještě jsem se dívala na tento http://www.allmobile.cz/microsoft_lumia_640_xl_dual_sim_black-mononlumia640blackxl ale neumím posoudit, zda OS MWP je + nebo -.

Prosím o radu vzhledem k poměru cena/výkon/výdrž. Děda je věková kategorie 70+, užívat bude k volání, sms, internet a příležitostné foto.

Děkuji za názory

deda presvedcit, ze na taky mobil uz rozumovo nema. lepsia alternativa je ten aligator na telefonovanie a SMS a prikupit mu pouzitelny tablet na matlanie po velkej obrazovke. ver mi, kupoval som pre dochodcov 6 x mobil dotykovy android a prvotne ich nadsenie opadlo po cca tyzdni, teraz mam za ulohu kazdy jeden preklik riesit ja. telefonaty typu - kde mi zmizlo vytacanie, ako si pozriem telefonny zoznam (vysvetlene nazorne viac ako 20x), preco sa mi presunula ikona, preco mi nejde pocasie, prestal mi zvonit budik, slabo vyzvana, nic nepocujem, nejdu mi spravy, DACO mi tu pise atd...NIKDY! dochodcom nekupuj moderny mobil.

Redmi 4X stačí.
Verze Note se dá pořídit i s 32GB pamětí, je levnější než 64GB, který asi nevyužije. Na fotky dokup paměťovou kartu - když zdechne mobil, fotky zůstanou.

Ještě levnější varianta je Remi 4A.
https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-4a-lte-16gb-seda/224048/produkt
Má "jen" 2GB RAM, ale na běžný použití je to dostatečný, v dané cenové kategorii to nikdo jiný ani nenabídne. Jinak displej je stejný, jako u 4X, jen baterie je o něco slabší. Na druhou stranu - cena je výborná.

Kup dědkovi Xiaomi 4X. Je to za dobrou cenu velice slušný telefén a senior se za chvilku vlastní invence jistě naučí víc, než vaše /sorry/ generace celodenním tlemením na xichtoknihu a probíráním nesmrtelnosti chrousta. Promiň, nemohl jsem si pomoct - taky jsem dědek :-).

Rozhlodla jsem se pro Redmi 4x, děda se už těší :-) , už si stáhl na paměťovou kartu nějaké audio knihy, aby při svém cestování měl co poslouchat.
Obávám se, že příště budu řešit sluchátka :-D
děkuji všem