Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrázek s příponou .jpg.off

Mám spoustu obrázku s příponou JPG uložených v PC, mohu je libovolně otvírat a prohlížet si je....
Nedávno jsem zapnul PC a zjistil jsem že všechny obrázky jsou zdvojené a co víc nejdou ani otevřít
Příklad:
foto.jpg --> 0kb
foto.jpg.off --> 2000kb

Zkoušel jsem odstranit chybovou koncovku "offO, aby zas zůstal soubor foto.jpg a mohl jsem si obr otevřít, ale nepomohlo to, vždy se zobrazí chyby at už zkusím lecjaký prohlížeč obrázků.
Nenapadá Vás něco co s tím?

Děkuji
Pavel Klauber
pavelklauber@seznam.cz

Nejak se asi uplne neorientuju v case...

Nedávno jsem zapnul PC a zjistil jsem že všechny obrázky jsou zdvojené a co víc nejdou ani otevřít

-> tj nedavno to neslo

Mám spoustu obrázku s příponou JPG uložených v PC, mohu je libovolně otvírat a prohlížet si je....

-> tj ted to jde?

Jinak tohle je vetsinou dusledek nejakyho ransomware, kterej znemozni puvodni soubory. Tj idealne reinstall + obnovit soubory ze zalohy.