Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvláštní přehrávání videa - jakoby rozseklý obraz

Zdravím, prosím vás, potřeboval bych se poradit, bratr na mě přišel s věcí, o které i já vím houby.
Když přehrává video na notebooku, v jakémkoliv přehrávači, má v něm vždycky takové řezy, hlavně v rychlých scénách,
třeba na 0.3 sec je obraz jakoby rozříznutý a posunutý.

Dělá to ve VLC které má vlastní kodeky, Soda Playeru, taktéž s vlastními kodeky, možná ještě zkusit CCCP.
Ale nevím v čem je jádro pudla, když si přehraji stejné video u mě na počítači, skrze VLC, žádné rozseky.
Nevíte co s tím ? Díky moc

• To vypada na problém akcelerace, ktera muze byt zpusobena abstenci ovladace pro grafiky chip.
* Ovladac|Driver se da vetsinou stahnou ze stranek vyrobce Notebooku.

• Kdyz spusti 'prikazovy radek" (WIN+R) a spustis DXDiagnostiku|Informace o GPU, ti pise jaké informace ? Vlozit prikaz :

dxdiag"

Chápu, no díval jsem se, má tam aktuální ovladač ze stránky výrobce, ty doporučené na webu HP, Lenovo, atd atd...
Je od NVIDIE, koukal jsem se i na to nastavení a našel jsem jen prokládaní, ale to je tuším jiná věc, to jsem musel nastavovat u starých DVD filmů nebo WMV ripech.
Nějaký FHD film fakt vypadá strašně... možná zkusit starší verzi ? Díky

[TiP] ~ Jestli ma 2x GPU i s IntelHD, tak je zapotreby to nastavil v tom Intel (Profily -> Barvy|Zobrazeni, rozliseni, RGB/Yxx/ xBit color etc..
* Zkratka to VIDEO muze ridit GChip "Intel", ne "Nvidia", coz by slo snad zmeni prenasaveim (pridanim profilu v NV panelu), mozna i 'pravym klikem' a urcity 'player' -> 'spustit' s vykonym chipem NV ? Nejsem si jisty...

podle mě diagnóza je počítačový vše-kutil podle indicií soda player, kodeky cccp, které se používal za doby sovětského svazu, pardon windows xp. zkoušel ffmpeg (resp ffplay)?

co windows media player (ač je to bazmek, mohlo by se hodit pro test)
Ostatně, co má za hardware, jaký OS, jaké zatížení systému před přehrávání (jestli tam třeba těžič bitcoinů nenechává 5% cpu...) a konečně jaké parametry máv video, zkoušel víc videí?

bylo by od věci nějak lépe popsat i co znamená rozříznutý a posunutý, aby to věděli i ti, co to čtou poprvé kromě autora

Windows 7 Ultimate

Intel Core i7 2720QM
8 GB RAM
GT 740M + Intel HD 3000
500 GB HDD

Podle mě je to víc než dost na filmy, zkoušeli jsme DVDRIP, 720p video, 1080p. BD REMUX.
Všude stejné, vytížení bylo největší u REMUXu, ale nikdy to nešlo nad 20 procent.

Vyfotím to nejspíš, nenašel jsem na internetu screenshot.

( Jinak CCCP jsou dobré, nenáročné na HW, zobrazuje titulky tak jak má, i stylizované, třeba VLC je przní )

Nedaří se mi to vyfotit, je to chvilkové při rychlých scénách, ale neuvěřitelně to kazí dojem z filmu, video běží plynule, ale jak už jsem říkal, při rychlých scénách, při pohybu vůbec,
se třeba rozjede hlava na krátkou chvíli a je o kousek posunutá, kruci, těžko se to popisuje.

Přesně to myslím, takové rozlišení tam má, má to FHD panel. 1080 60hz.
Pamatuju si, že jsem to měl i na počítači, ale to stačilo jen nastavit přehrávač nebo ovladač, tady jsem zkusil snad vše a pořád stejné.

Musí to být jedině vsync, teď jsem se díval na lidi, co měli podobný problém, jenže v nvidia panelu jsem jej nenalezl.
Tohle je zajímavý https://forum.videohelp.com/threads/367128-Horizontal-Screen-Tearing-On-Win-7-Intel-HD-4000-NVIDIA-5400M-Laptop
Třeba to MPC-HC a Enhanced Video Renderer vyřeší.