Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS server do firmy

Dobry den,

Premyslime o zavedeni NAS serveru do firmy(dokumenty+videa). Jsme mala firma, ale mame dve pobocky Ostrava/Brno. Momentalne se videa a objemejsi soubory sdili tak, ze se nahravaji na nejaka uloziste, ci internetove transfery, coz neni moc secure, a bylo by fajn mit napriklad firemni videa apod. po kupe s omezenym pristupem pro vyvolene. Myslite ze NAS je pro toto dobra volba? Neni to extra stezejni ale zkratka chceme usnadnit, a zabezpecit transfer objemejsich souboru,zalohu videi mezi pobockami. Ve vyberu jsme koukali na tyto dva co si o nich myslite?

Synology DS216play/DS216j, Western Digital My Cloud

Dekuji

Pokud NAS do firmy, tak nějaký s Intel procesorem.
Je jedno, jestli Synology nebo QNAP, RTRR synchronizaci mají oba. Za dobré peníze se slušným výkonem je QNAP TS-251
WD bych nebral.

Pak můžeš nastavit synchronizaci buď pomocí RSync (naplánovat třeba večer mimo pracovní dobu) nebo přes RTRR (real time synchronizace) průběžně.

Musíš počítat s tím, že objemnější soubory zaberou docela dost času na přenos - vše se bude řídit podle kapacity vaší internetové linky (upload, protože posíláš data ven)