Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aký monitor?

ktori s týchto troch sa oplati kupit viac

24" iiyama XB2483HSU-B3

24" Samsung C24FG73

27" Samsung C27HG70 ( neviem ci mi grafika GTX 1070 oc bude podporovat 10 bits ? )

za odpoved vopred dakujem .

nechcem IPS ani TN . hladam VA (AMVA) .

skôr sa rozhodujem medzi
24" Samsung C24FG73
24" iiyama XB2483HSU-B3

+samsung je novy a ma sRGB 125%
-samsung ma zakrivený monitor

+iiyama má rovni obraz
-je to starsi monitor asi nema nastavene sRGB

• Kdyz tak moc dobrevis co chces proc se ptas ? Navic hlavne ze ten Samsung ma 'FreeSync', ten ti bude hodne dulezitej ..
* Navic, odsbne bych radeji zvolil panel "UVA", ale jestli potrebujes VA, A-MVA, asi ma k tomu nejaky specificky duvod ..

Hlavně jestli monitor umí to co grafika (tedy jestli umí i klasických 8 bitů, nebo kolik to dneska je). Nyní kupuje nový monitor ke starší grafice, za 5 let to může být naopak nová grafika nebo počítač ke stávajícímu monitoru.