Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10

Dobrý deň,chcel by som sa opýtať čo je disk rezervovaný systémom,alebo systémový disk,robil som čistú inštaláciu windows no a odstrániol som všetky diskové oddiley aj rezervovaný sytémom,písal som o tom aj do microsoftu,že som ho odstránil a že je doležitý pre cod windows,ale zatial mi notebook windows 10 home,poslali mi aj návod ako ho obnoviť,hmmm len je ťažké,pekný deň

https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=http://www.thewindowsclub.com/system-reserved-partition-windows&prev=search

Len o prvom sektore pevného disku sa o meritu veci na VŠ drvia niekoľko semestrov, ale magori sú v konečnom výsledku beztak dutí, ako lešenárska trubka. Nechci zvládnuť okrem dát na prvom sektore MBR/GPT, prípadne UEFI, po dlhých večeroch, ako bonus, komplet systémový oddiel. Ber to pri x64 bit. OS, ako pevne daný, holý fakt, ktorý nerieš, nezaoberaj sa ním a hlavne, nezasahuj do neho. Pre teba je systémový oddiel tabu podobne, ako priestory (unallocated) 8MiB určené pre zarovnanie (aligns) cylindrov hláv ložiskových plotní.

Kup si väčší disk, aby ti nevadilo ukrojených, systémom uzurpovaných, otcu materi až cca 400MiB z celku.