Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pocitac se pri vypnuti sam znova zapne

Zdravicko
mam tu takovej problem pred dvouma dnama zniceho nic pri vypnuti pocitace klasickou cestou prez start se mi znova nastartuje pocitac. Koukal jsem co stim delali ostatni uzivatele co meli stejnej problem a ty neco psali ohledne power managmentu jenze ja ve svy zakladni desce to nemuzu vubec najit tady je jmeno moji ''rog strix b350-f gaming'' . Jinak mam win 10 pro . Dekuji za rady

Na síťové kartě ve Windows si zruš WakeOnLine

Podle netu to najdeš v BIOS pod:
Advanced > APM > Enable Power On by PCIE - zakázat

Pak bys mohl ještě zakázat:
Device Manager>Properties>Power Management
Wake on Magic Packet - zakázat
Wake on Magic Packet in Power off State - zakázat

ak je v Biose vypnuté aj externé zariadenie, ešte zruš vo W10, v Správe napájania, rýchle spustenie (fastboot). Tiež sa kukni do Plánovača úloh či ti v ňom nefiguruje nejaký SW, ktorý zobudí desinu v nejakom naplánovanom čase. Nastav ho na disable.

Skontroluj dáta na disku na rootkit a na škodnú nejakým free AV z USB flešky: Eset Sysrescue ISO. Tiež môže robiť problém s budením OS W10.

Zrejme neovládaš absolútne základy práce s HW PC a OS. Mašina, ak je skutočne vypnutá, neexistuje žiaden impulz, ktorý by ju dokázal svojvoľne spustiť. Bios tieto funkcie umožní eliminovať. Sieťová karta, USB porty, myš, klávesnica v Správe zariadení zobudia OS jedine z niektorého zo spánkov, RAM alebo Hiberfile.

Skontroluj ešte nastavenia vo WU;;;

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=sk&prev=search&rurl=translate.google.sk&sl=en&sp=nmt4&u=http://www.rickysays.com/windows-update-settings&usg=ALkJrhiqV2z3E5Ua8N2A5sTfRqqg2YBKDA

Ešte tu je táto možnosť "budenia", cestou WU.

----

Osobne som mal v rukách PC, ktorý sa svojvoľne zobúdzal z RAM bez zjavnej príčiny. Z klienta nakoniec medzi rečou vypadlo, že dávnejšie klávesnicu komplet vymočil a vysprchoval v teplej vode s jarom a po opláchnutí klávesnicu nedostatočne vysušil čím vlhkosť v kabeláži spôsobovala indukciu, ktorá sporadicky zobúdzala PC. Odstavenie v Biose portu klávesnice "Wake on Keyboard" = Disabled problém vyriešilo.

Nemůže to být nějakým programem nainstalovaným podlední dobou. Typicky programy na sledování televize si plánujou zapnutí počítače, aby si obnovily EPG, nebo vykonaly zadaný časovač, ale může to být jakýkoliv jiný program.
Předpokládám, že změna hw se neudála, jinak i to by mohla být stopa (na druhou stranu probuzení od PCI lze v biosu zakázat a už se nekoná).

pocitac jede 2 mesice bez problemu jen zniceho nic jsem druhej den zapnul pociatc a co jsem odnej odesel tak jsem ho vypnul a on sam znova nstartoval a od ty doby se to prakticky opakuje nestahoval jsem nic co by neco menilo ze systemem nebo tak podobneho. Je teda moznost zkusit preinstalovat win jestli tomu pomuze ? Jinak ovladace jsem instaloval ja ze stranek vyrobce od chipsetu dal.