Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Apple notebook

Dobrý den, zajímalo by mě, proč jsou notebooky od applu tak drahé, když parametrama odpovídají notebooku za 15 tisíc. Vyplatí se koupit normální notebook nebo od applu? Děkuji za odpovědi

Hmotnost, zpracování.
Každý si kupuje podle sebe. Někdo chce "herní notebook", jiný stroj, který bude skvěle zpracovaný, bude mít rozumný výkon na práci při slušné výdrži a minimální váze.
Sám jsem po delším vybírání koupil před lety MB Air 2014 a stále bych ho nevyměnil. Stál mě tehdy 25 000 s nějakou slevou a je to úžasně odolný počítač (nemusím se bát, že mi praskne víko ze skoro průhledného plastu), chladí se čistě pasivně (větrák má, ale nikdy se neroztočil), výkon procesoru má použitelný a hlavně: váží pod 1,4 kila a vím, že když si ho ráno beru, baterka vydrží do večera. Pod 6 hodin se téměř nedá dostat, průměrně dá 10 až 14, rekord mám 18 hodin a ještě podle ukazatele 2 hodiny zbývaly.
Schválně si najdi zařízení s podobným zpracováním, hmotností, odpovídající REÁLNOU výdrží s Windows. Budeš na stejné ceně.

Vyplatí se koupit normální notebook nebo od applu?

• Zalezi na operacnim systemu ktery preferujes ;-)
* Nejakou dobu jsem ho pouzival a co se tyka kvality tak se mu zas neda moc veci vytknout (tedy alespon model co jsem pouzival, 2013-14?), hlavni rozdil mezi NTB a MacBook je "OSX" a "Windows"..

[TiP] # Nekteri lidé vysokou cenu MacBooku to resi pomoci kombinace "NTB" + "Hackintosh"/* OSX pro NE APPLE PC.
* Jede jen o informaci, né nabadani k prostredkovani.