Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aké je výhodnejšie prepojenie soundbaru s televízorom

Aké je výhodnejšie prepojenie soundbaru s televízorom a to 1) bezkáblové cez sounconnect, alebo 2) káblom optického digitálneho vstupu (režim OPTICAL.IN). Mám tento soundbar Samsung HW-J250 (Popis a Manuál SK od str. 145) a televízor Samsung UE32J6272. Vzdialenosť medzi soundbarom a optickým výstupom na televízore je do 50 cm.

Aké sú klady a nedostatky prepojenie soundbaru s televízorom bezkáblovo cez sounconnect a káblom optického digitálneho vstupu (režim OPTICAL.IN) ?

[soundconnect.jpg]
===
Káblom optického digitálneho vstupu:
[oticke_pripojenie.jpg]

Kabrl je kabel. To hovorim kazdemu zakaznikovi, ktory si stavia dom a zije v domienke, ze kable nepotrebuje lebo sak wifi.
Pokial mozes natiahni kabel. Dovodov je milion.
A len taka mala myslienka nakoniec...co to je za divnu modu kupovania predrazenych sounbarov k TV? Ked som asi 2-3 roky dozadu prvykrat instaloval u klienta (kupil si to sam) tak som to uz vtedy nechapal kto toto vymyslel a aky to ma vyznam.
Za mna...bud sa spokojim s vystupom z TV repro, alebo sa prepojim na domace kino(receiver), ked nemam tak aktivne repro kvazistudiove a kvalitne stoja cca 50 eur a samozrejme najlepsia volba je 5+1 v idealnom nastaveni voci posluchacovi.
Nejako mi tam ten soundbar nezapada, je to drahe, nehra to bohvieako a okrem toho, ze si to polozis, kde chces to nema ziadnu dalsiu vyhodu.

Nepostačoval mi zvukový sprievod produkovaný samotným televízorom. Reproduktory v tenkej LCD obrazovke sú situované vzadu a zvuk smeruje za televízor. To čo počujem vpredu je iba odraz zvuku - taký nevierohodný zastretý zvuk, zvuk ktorý ako keby išiel spoza dverí. Preto som hľadal nejaké reproduktory, ktoré by boli otočené ku mne, aby bol zvuk zo sledovania filmov a počúvania hudby plastickejší, čistejší a vierohodnejší. SoundBar sa mi javil ako najlepšie riešenie.

SoundBar používam hlavne ako reproduktory k TV a tiež aj ako MP3 player - v USB porte mám zastrčenú 32GB MicroSD kartu s množstvom (cca 4000) skladieb v formáte MP3, WMA, OGG a AAC, WAV a FLAC. Deti majú so soundbarom spárované svoje smartfóny a občas si tam počúvajú svoju muziku.

To, ze repro na akomkolvek TV je na dve veci je fakt, Takze ano pocuvat z TV zvuk na integrovanych repro je masochizmus. Ale pri cenach "znackovych" soundbarov mi proste zostava rozum stat, pretoze pri tej cene je nutne premyslat nad inymi alternativami, ktore som spomenul vyssie.