Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem r9 390 memory clock

Prosim vas viete mi poradit akym sposobom locknem memory clock na tejto karte? Viem, ze by to malo ist daako zmenou v biose. Memory clock states 0 a 1 dat na rovnaku hodnotu? Len ani sam neviem ci cez nejaky tool to mam robit alebo ako. Potrebujem to najma preto ze karta po driveri 16.11.5 crashuje na desktope. V zatazi slape bez problemov. Dakujem za kazdu radu

• Ano, ale muzes upresnit co (kterou hodnotu) potrebujes nastavit ?
* Uz jsem to nekolikrat delal, dokonce i typu GPU jako tva R9 (i z rady Fury, kde jsem odemykal|Shaders Fury na FuryX.) Nejdrive jsem grafickou kartu a nové parametry testoval v zatezujicich testech, stabilni hodoty jsem pak pouzil pri [TW] pri tvorbe vlastniho VBOSU./RaBiT Bios Editor
Pro aplikaci|Flash VBIOSU bych ti doporucil "ATI Winflash", samozrejme na PC které nama AVirus nebo jiny SW ktery by mohl Flash prekazit, coz muze byt fatalni.

[TiP] # Pro zmenu (OC) jen pameti, si nemyslim, ze je potreba menit, nebo u^ravovat VBIOS, muzes pouzit jen nastroje, jako treba znamy "MSI AftreBurner", kde nasledovne nastavujes (po kouskach, treba po 25Hz) "Memory Clock".
- MSI AfterBurner na stahnuti : https://www.msi.com/page/afterburner

*Ilustracni obrazek.
[80209-amd-png]

Tak myslim ze by stacilo ak by som dokazal locknut pamate aby sli permanentne na rovnaku hodnotu. Ak browsujem alebo zapinam videa tak vsimam ze memory clock lietaju hore dole 150-1500 mhz a stale to skonci ciernou obrazovkou, obcas recoverne no vacsinou nie. Obcas to spravi hned alebo az po polhodine.

Takto uhmm... problem zacal uz a 16.x.x driveroch. Screen flickering a crashe boli beznou zalezitostou. Searchenim po googli som nasiel toto https://www.youtube.com/watch?v=ch6WAbFfLiA a naozaj to pomohlo. Proste som si len prepinal profily podla potreby, bud som mal minimalne clocky ak som riesil office a ked som siel hrat tak som ich dal na max. No po relive driveroch vsetky tooly prestali fungovat aj moj asus gpu tweak i msi afterburner proste vsetko. Takze som dlhe mesiace fical na 16.11.5 no uz napr. pri star wars battlefront II beta som bol nuteny stiahnut nove drivery. Wattman vacsinou sposoboval tie crashe este skor. Teraz ten memory clock na afterburner viem zmenit na minimalnu hodnotu 750 no stale clocky lietaju. 150-750-150-750 a nasledne wattman oznami ze obnovil default nastavenia :D

[TiP] # Jestli mas Windows 10, tak dezaktivuj v "Nastanveni " hry (game) DVR, me to taky delalo nejaké probémy, crash ve hrach, nebo pady FP/s.
* Zkus trochu stahnout i "Core Clock", prozacatek treba o 50MHz (treba na 1350MHz).
• PC Zdroj je v poradku ?

Robilo mi to predtym na windows 8 potom aj na prechod na W10. Ako som uz vravel v zatazi karta problemy nerobi. Skusim, to teda. Zdroj je Corsair CX600 a skusali sme kartu aj na kolegovom pc on mal nejaky cooler master a aj tak to crashovalo ale iba v 2d teda na desktope, browseri atd.