Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno modrá smrt a základní deska

Dobrý den...omlouvám se,že budu psát jako uplný lajk a nevyznám se v tom.Muj stolní pc měl modrou smrt...Napřed mě ujištovali že je to jen hdd a základovka je prý ok...už tato výměna mě prý bude stát kolem 3000,-..v den kdy jsem si ..měla pc vyzvednout mi sdělili,že je vadná ještě i základovka a ta mě bude stát (když dají použitou od nich) dalších kolem 4000,-kč.. bez práce.Už jednou jsem základovku měněnou měla a stála cca 1500,-kč...ta puvodní základovka byla K10N78D ...nová prý musí bý AM2plus bez procesoru...Na netu jsem ji našla ,novou, za cenu do 2tis.maximálně...prosím o radu než naletím a zacáluji ty nekřestanské peníze.děkuji

A jakou radu? Možná něco naznačovala ta Smrt, ale tam je potřeba číst slova a ne pozorovat její barvu. Dát 4000,- za použitou základní desku je celkem dost, ono i ta výměna disku za 3000,- je dost vysoká cena, pokud to není nějaký moderní obří disk.

ještě bych doplnila,že se 1x ukázala hláška že soubor systémového registru chybí nebo je poškozen....a v modré smrti se ukazovala chyba 0x000000F4....pc když zapnu tak se rozjede jen nabíhání systému ale pak se to stejně nepřihlásí..trvá ho dlouho a nakonec se to někde zamrzne...pokud se mi po milionech pokuců podaří naběhnout plochu..tak stačí jediný pohyb myší-ukon a opět se to sekne a pak naskočí modrá smrt a restartuje se to samo...a pořád tak dokola...ten samovolný restart jsem zrušila abych mohla přečíst ten modrý screen...pak jsem to zanesla do servisu.

mužu ji zítra zjistit od toho servisu a vypíšu ji sem....když jsem se neměla k odsouhlasení částky za opravu a ptala jsem se jaká deska to tedy je ,že si ji sama vyhledám a poradím se...tak mi pán sdělil,že ještě volal do vedlejšího města,že se patrně najde stejný starý typ základovky a že by byla použitá a stála by 500,-kč...tak nevím celé se mi to nelíbí...prosím vás mužete mi poslat odkaz na onu základní desku kterou mi nabízel jako první za tu strašnou cenu? její název by měl být AM2plus...nic mi to na internetu nenachází

ta muzeální:-)) deska vydržela cca 5 let no...ale stála jen kolem tisícovky na to vydržela ještě dost...za co ji tedy vyměnit? aby to zase pár let šlapalo....potřebovala bych název té nové desky..nechci se spoléhat na ten servis ...bojím se že mi něco vnutí ,já se před vánocema zruinuji a zbytečně:_(...klidně koupím novou když to nebude taková pálka...

karel: aha takže musí podporovat procesor a DDR2 paměti.....ano on říkal že nová nebude..a že bude stát kolem 4 tisíc...a to se mi jen protočily panenky...výmena základní desky,kterou mi kdysi prováděli šikovní kluci z bývalého Prioru mě stála kolem 1500,-kč..maximálně..tak mi to přišlo divné,že by se po cca 5 letech tak strašně zdražily základní desky..na rusa už jsem ti odpovídala...na to jsem taky koukala ,když jsem hledala pomoc a příčinu té modré smrti...že vinen muže být i banální napájecí kabel..to jsem servisu taky oznámila at to zkontrolují..prý to tím není....ale to je všechno jen mlácení prázdné slámy,věřit jim můžu a nemusím.

to AM2 je taky starý typ ?? tvrdil mi že to už je verze dnešních desek a ty jsou drahé..že ty staré co jsem měla já už se dávno nevyrábí...měl plno řečí .....už v době kdy mi tvrdil,že příčinou je vadný disk ,poslal prý ppl aby mu ho přivezli ...další den se neozval tak jsem mu volala ,zda tedy je pc už opraveno a mužu si přijít jak bylo domluveno a prý ne...že ten disk co mu ppl přivezlo je vadný..už to se mi nezdálo..ale člověk neví....dneska zas přišel s tím,že by tedy vyměnili tu desku (za ty strašné peníze) a disk nechají ten puvodní...tak se ptám zda tedy ten disk vadný není? a on že je,ale že bude stačit jen výměna nějaké elektroniky.

Dej ruce spolu s tím PC od toho "servisu" pryč. AM2+ je jen socket, ne název desky. Každopádně takový typ desek se starým socketem má cenu tak 400,- Škoda, že nemáš fakturu od toho PC...
Edit: Dokonce mám obavy, aby ti nevyměnili něco funkčního za nefunkční a pak nepožadovali peníze.

pme: přesně tak já mám už strach si pro to jít ...tu základovku poznám ale pokud tam něco schválně pokazí tak to už nedokážu...říkala jsem si že pokud zítra zavolá že díky štastné náhodě sehnal tu puvodní desku tak že ji od něj koupím a řeknu že opravu už nechci že si na to zavolám kamaráda..a sehnala bych si někoho ay to opravil přímo u mě doma,pokud to tak vůbec jde... ...už fakt nevím...ptám se ho jaká ta deska co mi nabízel tak draho to tedy je a pak mi tu kluci napíšou,že je to jen socket a ne název desky..už to je hodně zvláštní

Kdybys měla cestu na Jižní Moravu, klidně ti dám desku i s procesorem zadarmo. Odkaz od Sambilionka už napovídá o ceně. Je to v podstatě celé PC, které vložíš do stávající bedny, zapojíš zdroj, disk a mechaniku. Taky odkaz od Karla by ti mohl napovědět, kde může být problém. Raději to odnes k nějakému kamarádovi. Tomuhle vyděrači se vyhýbej obloukem a nedávej mu ani korunu. Promiň, takhle dlouho jsem naštvaný nebyl, ikdyž to není můj problém.

..Luky a jaká to je deska ? to je stejný typ jakou jsem tam měla? ta K10N78D ?..jsem z moravy taky ,ze severní ...uvidím co mi zavolá zítra a s čím přijde...tuším,že mi zázrakem sežene tu puvodní desku z jiného města...ta prý by byla jen za 500,-..ale jak dlouho vydrží už mi neručí...tak nevím jak se rozhodnout..říkala jsem si že bych koupila novou desku ,která přece nemuže být tak drahá a nechala bych ji tam namontovat at už od něj nebo sehnala někoho jiného...on chce za práci 1200,-kč..ale za desku 4000,-:-))

Ne tomu co jsem postnul MB,RAM,CPU se dá použít to co už máte, tj HDD (pokud je SATA) nutno přeinstalovat pak systém,zdroj a case.Jako nejlíp najít v okolí někoho kdo tomu trochu rozumí ,nebo normální servis.Úplně nejlepší než do toho vrazit zmíněný peníze hore,připlatit si a nechat si postavit u CZC celej novej Pc .(sestavení otestování zdarma)

Je to jiný typ, ale funkční. Uvidíš zítra, co ti na to řekne.
Každopádně mám pochybnosti o tom, že je ta deska vadná. Možná to půjde i bez jakékoliv investice. Zkusit přehodit kabel z disku na jiný port, změnit i větev napájecího kabelu, vyměnit kabel, zkusit to jen s jednou RAM, jiný zdroj, nabootovat Linux a otestovat disk. Ono se zdá, že je je toho celkem dost, ale je to práce na chvilku.
Zkus ho požádat, ať ti sepíše seznam komponentů.

trvej na tom, že chceš všechno složené neopravené zpět, protože se to nevyplatí za jejich prachy resuscitovat a že si raději za peníze této opravy koupíš fungl nový.
možná budou chtít nějaký okoukávací poplatek za hodinu práce při rozebrání, víc nemají nárok.
a pokud nebydlíš v opuštěné pralesní chýši, s tou firmou už nikdy víc.

doma to nech prohlédnout, jestli ti vrátili všechno, pak si sežeň kohokoliv normálního, kdo to zhodnotí a odhadne, jestli se vyplatí zachraňovat disk, nebo náhradu desky z bazaru, nebo co tomu vlastně je.

lednibrtniík:..nebo anebo mě napadlo,že mu řeknu at mi napíše konečně už pořádný názvy vhodných základních desek a já si koupím novou a on mi ji už jen připojí...když tvrdil že je vadný jen disk tak chtěl za práci 1200,-kč...dnes se nechal slyšet,že mi desku přidělá grátis..jenže za desku chce další 4000.-..takže až tak grátis to asi nebude)

vyprdni se na něj, jak víš že je skutečně špatná ta deska ? třeba tě chce jěště víc natáhnout tak že vyměníš půlku pc než ti konečně vymění jen to co je opravdu špatné.Dej to někam jinam nebo využi lukášovu nabídku, i tak si myslím ušetříš cena benzínutam a zpět než za opravu u tohoto servisu

máš pravdu jenže tady už toho moc není solidního..to co bylo solidní je zrušeno..kam se to přemístilo nevím ale tam byla záruka,že to bude ok a za dobrý peníz...ti věděli hned jak jsem přišla že je to deska..vyměnili a hotovo..nevím zda tu někoho seženu ,kdo se fakt vyzná...taky nevím zda se bude tudíž muset i přeinstalovat celý windows..mám wind 7

ze severní moravy je víc lidí, až takový prales tu není.

když bude vadný sata- nebo paměťový řadič, taky vzniknou vadná data na disku a pak se zjistí, že je chyba v desce.
ale má ti firma potom říct, co je použitelné. a ne za velké peníze, co to stálo před 5 lety, nahrazovat celý starý šrot. to se nevyplatí, když je nový pc z obchodu levnější.

jasně, shodný starý šrot je bez reinstalace - ale v tom případě nemůžou chtít peníze za disk, když nezachraňují instalaci systému s licenci a jiný důvod k obnově starého hw není.

a ta deska za 4t je dost divná, to vypadá že si snad účtují 1.-2.000 na hodinu, na tak drahý servis bych neměl.

žádné názvy základních desek po něm nechtěj, výpisky z muzea jsou k ničemu.
potřebuješ někoho ať to ohodnotí, co je třeba nahradit.
ale oprava internetového pc za 4t. nemá smysl.

všem vám chci poděkovat...počítač už mám doma spravený..tak nakonec vyměnili základovku za nějakou levnou bazar sestavu i s procesorem asi...a šlape to..aspon zatím:D...platila jsem 2litry takže super...jsem moc ráda a vám všem bych chtěla moc moc poděkovat za váš čas a cenné rady..děkuju .mějte se hezky.