Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UBCD problém (nevidí připojené USB disky)

Na vytvoření image systémového disku využívám UBCD na flešce s aplikacemi Ghost nebo Snapshot.
Doposud jsem na všech noteboocích tuhle Mini Win XP distribuci spustil a pak pomocí Ghosta nebo Snapshotu na nějaký připojený USB disk provedl image.
Nyní mám 14" DELL Latitude E7440 (bez mechaniky), který má mSATA SSD - tudíž jej nelze ani vyndat a připojit třeba do jiného PC na vytvoření image.
No a problém je v tom, že když na tomhle Dellu spustím UBCD, tak nejsou vidět žádné připojené USB disky a nejsou tam vidět ani žádné aplikace (není vidět vlastně vůbec zdrojový USB disk ze kterého je UBCD spuštěno).
Poradí někdo jak (pokud možno jednoduše) na tomto notebooku spustit nějakou podobnou distribuci, která by fungovala tak aby bylo možno provést image pomocí Ghosta resp. Snapshotu?. Rád bych zůstal u osvědčeného Ghosta a Snapshotu - tedy nechci instalovat nějaký Acronis nebo podobné věci.
Děkuji

Pokud seženeš drivery čipsetu a USB3.0, tak možná jo.

V BIOSu by mělo jít vypnout podporu XHCI, takže aspoň USB bys mohl rozchodit celkem jednoduše. Ale ten disk, to si netroufnu tipovat, jestli to pojede.

Osobně ti doporučím Ghost kopnout do háje, je to zastaralý a dnes už nefunkční SW, spoléhající se na prastaré prostředí.