Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS nedetekuje USB zariadenia

Zdravím,

na mojom notebooku Lenovo Y50-70 mi bios nedetekuje USB zariadenia a teda nemôžem nainštalovať OS na môj počítač, keďže nemá ani mechaniku. Doteraz to vždy fungovalo, neviem čo sa zmenilo. V BIOS-e je povolené bootovanie z USB, ale všimol som si, že pri zmenení nastavení a následnom uložení sa nastavenia v skutočnosti neuložia (bootovanie z USB je povolené). Operačný systém (Ubuntu 17.04) mi všetky USB zariadenia detekuje.

Bootovacie USB som sa snažil vytvoriť pomocou všemožných SW - na inom PC fungujú bez problémov.

Za všetky rady vám vopred ďakujem.

Flashka je v poriadku. V biose tohoto laptopu nie sú pokročilé nastavenia (aspoň som sa tak dočítal) a secure boot sa teda nedá vypnúť ani zapnúť.
Skúsim ešte stiahnuť windows a vytvoriť flashku priamo cez microsoft tool... Uvidím čo sa stane.

Dnes som skusil na 2 minuty vytiahnut CMOS baterku a vyformatoval som ssd ale ziaden pokrok, az nato, ze mi pri strceni usbcka pocitac zasekne na lenovo logu, ked tam usb nie je, tak hovori ze tam nie je bootable disk (co je momentalne pravda).

Da sa spravit bootable ssd tak, aby som na neho nasledne mohol nainstalovat aj windows?

A co bootable micro sd karta? Je rozdiel medzi bootovanim z nej a z usb? Mohol by som ju zakupit, dnes je to uz pomerne lacna zalezitost.