Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky internetu (žlutý vykřičník) Windows 10-64bit

Zdravím všechny

Začalo u mě průběžně docházet k výpadkům internetu, občas na několik sekund nebo minut, párkrát vypadl víc jak na hodinu.
Padá, i když jsem např. na ploše a mám otevřený akorát prohlížeč. Během hraní k výpadku zatím nedošlo (teď sice moc nehraju,
max. tak CS 1.6). Začalo to asi před měsícem a půl, do tý doby internet fungoval bez poruch. Četl jsem některé články ohlédně
tohodle problému na internetu, většina se ale týká Wi-Fi připojení, některé kroky pro můj případ jsem zkusil použít, zatím beze změn
(min. ty změny nevidím). Každopádně pokusim se svůj případ co nejvíc specifikovat.

Mám notebook Lenovo IdeaPad Z500, Windows 10-64bit (upgradovaný z 8ček), drátové připojení (přímo kabel do počítače)
100Mb/s od Inet4. Aktualizoval jsem ovladač realtek pcie fe family controller, nainstaloval jsem poslední updaty pro Windows 10,
momentálně mám vypnutý firewall a Windows Defender (žádný jiný antivir/antispyware nemám), ve správci úloh po stuštění systému
mám snad jenom software pro myš. Zkoušel jsem vrátit starý ovladač pcie fe family controller, problém se na první pohled nezměnil.
Dělal jsem antivir, antispyware testy + offline test od Windows Defender po restartu, nic se nenašlo. Při diagnostice mi to psalo buď,
že protokol DHCP není povolený (což by neměl být, protože mám fixní parametry IP, maska atd...) nebo "výchozí brána není dostupná",
(občas to dopadne takhle, občas takhle, jindy se objeví fajfka v zeleným kroužku "opraveno"), přičemž občas se po diagnostice
připojení obnoví (většinou na několik sekund) a pak zase zmizí. Zde když tak ipconfig a síťové adaptéry
Zajímavá věc také, že jsem zkoušel vypojit kabel, když internet běžel, a hned jsem ho připojil zpátky, nicméně připojení se občas obnovilo
až za minutu třeba (normálně to trvá necelou sekundu). Když PC restartuju nebo vypnu --> zapnu během nefunkčnosti internetu, zustane
nefunkční i při dalším startu... jestli to nemuže být přehříváním noťasu (naposledy když vypadl net, bylo 75 stupňů na CPU). Dělal jsem testy
měření rychlosti internetu i v okamžiky kdy zlobil, vždy to měřilo stejně (download 90-95Mb/s, upload 84-88Mb/s, ping 12-18ms).

Volal jsem na Inet4, u ostatních lidí v paneláku tyhle problémy nejsou, takže očividně bude problém buď s drátem nebo v notebooku
(což je pravděpodobnější varianta), nemám ale v tuhle chvíli zatím vyzkoušeno připojit noťas do jiné sítě nebo připojit jiný PC do mé sítě.
Jestli někoho něco napadá, budu rád za každou radu. Děkují

Aj ked je dolezite vediet co to mas za router, tak nezavisle na tom vyskusaj Linux. Tipujem, ze pri pouziti Linuxu ti Internet padat nebude. No a ak nebude, budes mat jasno v tom, ze pocitac ako hardware a vsetko v nom je ok. Problemovy moze byt jedine operacny system, jeho nastavenie, ovladace a programy ktore vyuzivaju Internet (hlavne aktualizacie vsetkeho mozneho).

vyresetovat nastavení sítě (v cmd.exe jako správce):

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all

pak ji nastavit znovu.

Windows 10-64bit (upgradovaný z 8ček)

shitový nápad, věčné problémy. čistá instalace byla lepší.

ipconfig: nemáš ani router jako ochranu?

smůla že je to notebůů. pokud je ten realtek vadný, můžeš sebou leda tahat převodník usb-lan.

Skús ešte jedno:
Na sieťovke si nastav všetko na Automaticky. Takže sieťovka "zožerie" všetko, čo jej router ponúka.
Na routri si skontroluj, či máš DHCP zapnuté.
Na routri si zmeň DNS server (na 100% tam budeš mať DNS server, ktorý ti tam dal poskytovateľ internetu) na Public Domain Server, ktorý je najčastejší a to 8.8.8.8 a sekundárny na 8.8.4.4 a vyskúšaj to.
Pretože v tvojich fotkách je vidieť problém s DNS servermi a preto nesprávny preklad URL adries do IP adries....

No, napadá mě snad jen jedna věc, a to pokusit se zakázat ty virtuální adaptéry

Zkoušel jsem, žádná změna. Ten Wireless-N 2230 a Realtek tam byly celou dobu, zbytek nevim k čemu je.
Myslim, že se tam objevily po nějakým větším updatu Windows

Aj ked je dolezite vediet co to mas za router, tak nezavisle na tom vyskusaj Linux

Linux nemám, když nic nezabere, raději si rovnou zkusim reinstall Windows

vyresetovat nastavení sítě

Vyzkoušeno, nezabralo to. Po resetu navíc zmizely všechny "vedlejší" adaptéry

shitový nápad, věčné problémy. čistá instalace byla lepší.

:-D vim, když se rozhodnu pro reinstall, půjdu rovnou do čisté...

ipconfig: nemáš ani router jako ochranu?

Router nemám. Jestli jsem někoho zmatl když jsem napsal "přímo kabel do počítače" myslel jsem,
že do noťasu mám přímo připojený drát co jde ze zdi.

Zruš v sieťovke "povoliť odpájanie týmto zariadením"

Odškrtnul jsem to, ale žádný dopad.

sprav z ISO W10 čistú inštaláciu na zmazaný a naformátovaný systémový oddiel

Bohůžel systém mám na větším oddílu 888GB, ten druhej 22GBtovej má jen nějaký Lenovo ovladače

Objevila se mi jednou při diagnostice táhle zpráva, internet se na chvíli obnovil, ale pak zase crash.
Jinak teď jsem připojený u taťky (Starnet, 100Mb/s, kabel do počítače bez routeru), zatím internet běží bez poruch,
i když u mě doma 10 minut před tím neběžel, a to jsem ho i zkoušel restartovat + vypnout --> zapnout

Router nemám. Jestli jsem někoho zmatl když jsem napsal "přímo kabel do počítače"

ale prd. čtu tvůj výpis, který sem nedokážeš vložit ani jako text: "subnet mask", "default gateway"
ve vlastní firmě bych okamžitě vyhodil kohokoliv, kdo neumí používat pc a nezvládá poslat informace, protože mě okrádá o čas.

napsal jsem jak resetovat nastavení sítě: odpověď nula, ani žádné chybové hlášky, které by mohly ukázat na problém.

takže sorry, přebalovat tě nebudu. psát umíš, tak už máš být svéprávný.

napsal jsem jak resetovat nastavení sítě: odpověď nula

Přece jsem napsal, že to nepomohlo. Vyresetoval jsem to dal jsem restart jak to chtělo v cmd, všechno jsem nastavil
znova a ono se to chovalo stejně jako před tím, beze změn.

ale prd. čtu tvůj výpis, který sem nedokážeš vložit ani jako text: "subnet mask", "default gateway"

Tak sorry, napadlo mě že bude lepší to nechat ve screenu než tady spamovat spoustu řádků s těmi ipconfig výpisy.
Noťas jsem asi před 2-3 lety připojoval do síťě s routerem, je možný že po tej starej konfiguraci něco zustalo, ale
doma router fakt nemám, zas až tak blbej nejsem abych nepoznal jestli mám router nebo ne.

Zkusil jsem taťky noťas připojit u sebe doma, stejný problém jako na mým notebooku.
Diagnostika probíhá stejně, nejdřív "zkontrolujte, zda nedochází k potížím se směřovačem..."
a pak většinou "výchozí brána není dostupná", v síťových adaptérech má taky kromě těch 2 základních
ty blbosti co jsem měl já, IPconfig u něj vypadá skoro stejně jako u mě, a s internetem zatím neměl
problémy nikdy, pochybuju že by to byla náhoda. Takže budu volat poskytovateli ať mi pošlou technika