Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problikávání LED monitoru

Čau,
nevíte prosím někdo, čím může být způsobené problikávání monitoru? Jedná se o monitor 27" Samsung C27F591.
Když snížím obnovovací frekvenci pod 60, je to jenom horší. Druhá věc je, že to bliká jenom v místech, kde je něco hodně rastrovaného. Příklad windy.com, když si přepnete na mraky a přiblížíte oblasti srážek, tak to znázornění je jemně tečkovaný a v tom místě to bliká například. Zkoušel jsem jiný monitor i laptop, a na těch to nedělá. Je to hodně rychlý blikání, ale kolik hz nevim.

Kartu mám nVidia GTX 970, ovladače jsem zkoušel různý, zapojení před HDMI

Díky!
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Tak to blikání bych i pochopil o co jde. Dá se to ověřit zde: http://www.lagom.nl/lcd-test/inversion.php#invpattern

Nicméně, je normální, aby u LED monitoru, zůstala vypálená spodní lišta z Windows 10, nehledě na to, že je to po třech týdnech? Je fakt, že lištu mám tmavou (tmavě šedá) a pokud si dám na celou obrazovku nějakou solid barvu, například šedou, tak místo, kde je lišta windows je o něco málo tmavší. Je to přesný otisk té lišty. Všiml jsem si toho ve hře při pohledu na modré nebe. Co s tím? Je to na reklamaci? Úplně vidím, jak mi budou tvrdit, že nic nevidí.