Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový procesor

Dobrý deň,
Chcel by som si upgradnuť procesor na môj pc, ale nie som si istý či sa to naozaj oplatí a či mi to utiahne zdroj a či je vhodný chladič na cpu. Chcel by som tam dať v am3+socket 8350 alebo 8370 miesto 6300, ale uvažoval som či mi to utiahne zdroj alebo či sa vôbec oplatí kupovať z tejto rady ešte procesory alebo radšej nevymeniť dosku, kedže moja ma limit len am3+ socket a kúpiť ryzen alebo intel i keď neviem či som ochotný dať do toho teraz také peniaze ,takže skôr asi len ten upgrade z 6300. Ďakujem za rady.

Moja zostava:
Motherboard: gigabyte 970a-ud3p (rev. 1.0)
cpu: Fx 6300 3.5GHz
chladič na cpu: SilentiumPC Spartan PRO HE924
karta: MSI RX 470 Gaming X 4G
pamat: PATRIOT DDR3 8GB KIT (1600Mhz) CL11
disk:HDD 1TB Seagate Desktop 64MB SATAIII 7200rpm 2RZ
zdroj:Corsair CX500
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

no na hranie hier vpodstate najnovších ani už moc nie a dosť obmedzuje tu kartu ,akože vo vačšine hier najnovších je to tak že stahujem dosť nastavenia z ultra alebo high ktorá by karta utiahla na medium alebo medium high a fps mám tak 30-60 rôzne a skáče to nie je to vôbec stabilné, takže aspoň keby tých 60bolo na high tak by mi to stačilo za tú cenu

• Muzes provest UPGRD na FX@8370E nebo lépe 8xSrdcovy 95W 8350E/8300 (70 vs 50 jde o zcela identicky procesor), kde nejaké FPS nahoru by jsi mel, ale UPGRD na AM3+ bych si opravdu rozmyslel, nejlepsi by bylo spis pomalu setrit na novou platformu, nebo FX koupit treba bazarové, aby te to stalo co nejmin ..
* F2g Pro pouztiti procesu typu FX@83xxE je podmikou UPDT BIOS na verzi :!:.

[TiP] ~ U procesoru FX je u hrani docela problém, hlavne u her, co kladou importanci na vykon jednotlivych jader, najaky vykon navic docilis bud pomoci "Overclocking", nebo u rady FX osadit pokud mozno RAM co s nejvetsi frekvenci, kuprikladu kdyz osadim RAM na 1333 a 1866 (NBridge na 2000MHZ) v nekterych hrach to dela az okolo 5-8FPS, coz u techto CPUs neni zrovna malo.

• Rada FX@83xx se také dobre drzi v hrach na <DX12>, které umoznuji vyuziti vice jader (mthreading), operacnim systémem Windows 10 je vsak podminkou.

No tak myslím že sa ten upgrade moc neoplatí predsa len za par eur na viac už mám nový ryzen, otázka je teraz za kolko by som poskladal nový pc teda aby som využil čo najviac zo starého , teda rátal by som asi snovým cpu +doska a pamete ddr4 a mozno nová skrina, dalo by sa to dostat do takej cenovej hladiny 200-250eur? stým že by som tam využil zdroj graficku a hdd?