Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC kolem 40k, Intel 8700 + GTX 1080

Ahoj,
prosím o pomoc při výběru herního PC kolem 40 klacků.
Váhám jestli zvolit Intel nebo AMD.
Budu velice vděčný za rady, tipy ohledně výběru výrobce komponentu i dle vašich vlastních zkušeností.

Jen pro představu, takhle jsem si hrál se sestavou, ale jestli jsem vybral nejlíp - nevím, opravte mě. Jestli máte i lepší tip na poměr cena/výkon/kvalita tak to jedině uvítám.

SESTAVA i7 8700

Díky Vám a přeju hezký večer :-)

Sice to vypadá asi opět na - sestava jen z cvičných důvodů, ale i tak trocha úprav by prospěla -

1. taktit se nebude a ani nelze, tak takováto drahá deska nebude využita

2. zdroj ten samý by stačil 550W

3. chladič sice předimenzovaný, ale lépe SilentiumPC Fera 3

4. g.karta rozhodně od MSI

5. ubrat finance na desce a raději zvětšit SSD/500GB

6. chybí datový disk a vhodná krabice

Jak to myslíš Mpole s těmi "cvičnými důvody" ? Mám dilema s výběrem a aktuálně se tolik neorientuju, kdo vyrábí kvalitní věci a co se vyplatí, proto jsem se obrátil s dotazem sem.
A hlavně ještě špekuluju nad druhou možností, jestli to stavět na AMDčku i třeba s menším OC..

1. Je dražší, to je fakt.. I když se taktit s tímhle intelem nebude, chtěl jsem desku kvalitně osazenou, jak čipsetem, tak součástkama. To jsem se domníval, že by od toho Asrocku mohla být. Kdyžtak prosím nahoď levnější alternativu.

2. zvolím slabší stejné řady, není problém

3. Fera má prý hlučnější projev jak Tranquillo, asi svým větráčkem v základu, není to pravda?

4. váhám ještě mezi GTX 1070 a 1080.. zatím mám totiž 24" levnější IPSko, ale do budoucna možná zainvestuju do lepšího
tahle MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC, 8GB DDR5X nebo jiná?

5. HDD je v plánu, jen není v rozpočtu

6. o krabici ještě rozhoduju, pravděpodobně něco od NZXT, nebo Corsaira