Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ideální rozdělení 1TB HDD, Windows 10 64-bit

Zdravím všechny

Plánuju v nejbližší době kompletně přeinstalovat Windows 10 (s vyformátováním celého disku) a bylo by dobrý
si rovnou při instalaci co nejlíp rozdělit disk. Na internetu hodně píšou (třeba tenhle článek), že je lepší ten disk
rozparcelovat na víc kategorii. Já když dopředu vim kolik každá kategorie bude zabírat, tak bych si to představoval takto:

C: (systém + ovladače + users) 75GB
D: (programy) 80GB
E: (některé větší hry + steam-hry) 120-150GB (odsaď bych mazal jenom výjímečně, jinak ty data se téměř nebudou měnit)
F: (filmy, tedy větší soubory) 300GB (zde bych data nemazal, jen přidával)
G: (zbytek, tedy dokumenty, obrázky, hudba, menší hry atd...) 300GB, nebo spíš to co zbyde

Nevim, jestli takhle to není moc přehnaný, taky si nejsem jistý jestli nenechat složky users, appdata atd... defaultně
na Cčku (to by programy z jinejch úseku měli data uložena na Cčku), anebo to mužu v klidu přesunout jinam a nějak
to přenastavit v těch knihovnách.
Také často používám výpočetní software (Wolfram Mathematica, MatLab,...), možná by bylo lepší pro tyhle programy
udělat úsek zvlášť.

Ideální rozdělení je takové, které ti ideálně vyhovuje. Já to lidem, kterým se starám o počítače i sobě dělám jako předřečníci, C - 250GB systém+aplikace, D - 750GB pro uživatelská data. Systémovou partišnu zálohuju jako klon jednou ročně, uživatelskou jako prostou kopii inkrementálně měsíčně.