Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdilení složek v siti

Zdravím.
V počítači s Win 10 mam nasdilenou složku (nastaven jako privatní sit).
Přes druhý počítač s Win 10 se do něj dostane.
Pře tablety a raspberry ne.
Kde by mohl byt problém?
Před přeinstalací vše fungovalo.

Manželka ma notas take s Win 10 a nasdilenou jedu složku a dostanem se do ní přes všechno.

Zdravim
- Jaky mas na tom Raspberry za operacni systém ?
- :!: Je to "Raspberry" ve stejné siti jako to PC ?

[TiP] ~ Pohodlnejsi a jednodusi, je kuprikladu (umoznuje-li to ruter) zapojit do RUTERU kuprikladu externi HDD a sdilet prez neho.
* :i: Takle maji ostatni zarizeni pritup do urcité slozky (k souborum, fimy, foto, dokumety) i kdyz je PC vypnuto + naka mensi moznost administrace/upresneni v interface tvého ruteru...

1) raspbian-jessie a na druhem kodi 17
2) Ano, psal jsen "Před přeinstalací vše fungovalo."

umoznuje-li to ruter
Kdyby to neumožnoval, nedostal bych se na sdilenou složku přes ty druhe win a manželčín by take nefungoval.

Všechny zařízení se kterých se tam nemohu dostat to vidi.
Jen při snaze otevřít to haže conection timed out

- Muzes jen na zkousku, na tom PC vypnou "FireWall" ?
* Nebo nahlednout jak je nastaven ?

[Jak se dostanu do nastaveni Firewall ?]
- Do nastaveni 'Firewall' se dostanes pomoci prikazového radku [WIN + R] a zadat :

wf.msc

[Spustit hostovani]
- Hostovani muzes vyvolat|spustit pomoci prikazu z konsole "CMD" :

netsh wlan start hostednetwork

[80320-wstart-png]
* "netsh wlan show drivers" pro zobrazeni nastaveni.

[Vlastnosti]
- V policku vlastnosti, nahledni, zda-li je pristup opravdu povolen.
[pripojeni.png]

nastaven jako privatní sit

pokud chceš v síti něco sdílet a ještě k tomu pro newindows systémy, vykašli se na lamerské m$ opičárny.
normální = pracovní síť.
normální sdílení, žádné zjednodušené nebo domácí.

syntaxi pro zástupce nebo startovní batku "net use x: ..." asi nepotřebuješ vypisovat.

mrchosoft začal sítě dělit od win7. ta privátní se pak dále dělila na pracovní a domácí (po předvolbě privátní vyskočil dotaz)

win10 to možná přestala dělit (což bych se divil, v domácí síti mezi win7+ nefungovala ochrana sdílení podle účtu, přístup byl anonymní, klasická stupidita pro win home). čili doplňující dotaz se ještě může objevit.