Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie v základní desce

Ahoj potřebuji poradit když je pc bez proudu tak se mi smaže bios do původního stavu (musím nastavovat čas a datum) baterie je v základní desce vyměněna ale problém nevyřešila. Baterie je v pořádku zkoušel jsem ji jinde na vybitá není. Tak se ptám je třeba něco v biosech nastavit? Nebo je špatná už základní deska.

Jde mi o to že než mi najede windows tak se musim proklikat v setup nastavit čas a znova uložit ještě před tím mi to napíše že je třeba vyměnit baterii ale baterie je nová i dobře daná a vím že je v biosech nějaký power managment a ještě nějakej power ... pc není moje ale kámoše a co to je za základní desku netuším ale je hodně stará