Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung galaxy s5 nefunkčný foťák, obraz je zahmlený

Dobrý deň, spadol mi telefón a rozbila sa tá čočka zo zadnej strany nie kamera asi nieje poškodená všetko funguje fotí zaostrí, ale fotky sú zahmlené také no divné. Vymením túto rozbitú čočku, ale neviem či treba vymeniť aj kameru buď je ten obraz rozmazaný kvôli čočke alebo aj foťák dostal ranu a nejde preto sa vopred pýtam kým to po objednávam všetko či stačí iba to sklíčko zo zadu alebo komplet výmena.

Ďakujem za vaše odpovede.

toto je tá čočka čo myslím je kompletne rozbitá ostali len kúsky po krajoch
[SKU164847(4).jpg]

Zle som to napísal no pozerám, že sa príspevok nedá upraviť... Neviem či je kamera OK alebo nie rozbité je kompletne, to sklo čo je na obrázku tento obrázok je z netu nemám telefón v rukách, ale to sklo je rozbité celkom kompletne, nieje tam vôbec, úplne celé vypadlo. Pri fotení je fotka aj tak zahmlená ja som chcel zatiaľ vymeniť iba toto sklíčko ochranné, že či má nejaký vplyv na foťák alebo je to čiste ochrana, preto ak je pravdepodobne pokazený foťák objednám aj foťák v tom prípade asi odporúčate skôr normálny obchod alebo ebay?

Ilustrančná foto nemám možnosť urobiť moju
[150241d1416814860t-galaxy-s5-camera-lens-cracked-2014-11-24-02.40.44.jpg]

Podle par videi, ktere jsem videl, je tam jednak sklicko a jednak cocka, a vetsinou se to prodava jako jedna sada.
Ale muze to bejt i fotak - zrovna jsem si kupoval S5 z druhe ruky, a co jsem to tak sledoval, tak priznak odchazejiciho fotaku jsou i nezaostrene fotky. Ale nejdriv bych vymenil sklicko, protoze si dokazu predstavit, ze rozbite sklicko bude rozptylovat svetlo a na fotce budou svetle skvrny.