Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s pripojenim na internet

Dobrý den mam takýto problem reštartoval som router "tp link" a po reštartovani nechce nabehnut internet ukazuje iba zltý trojuholnik s výkričnikom, skušal som cez TCP/IPv4 nastavit ručne branu, masku, ip aj DNS podla toho čo mam v zmluve napísane no nejde to ajtak vedel by mi niekto poradit prosím vás co mam robit a ano zabudol by som internet nejde ani po pripojeni kablu priamo do PC od adaptera

Vopred dakujem za kazdu pomoc

nahodil IPečky cez IPv4 v nastave i adaptera ale teraz ked som ho "ten kabel" strcil do routru nejde znovu

nemáš tam nic nahazovat, pokud nevíš co děláš.
router má obvykle povolené dhcp, to znamená že všem připojeným zařízením přiděluje ip adresy sám (přesněji: kompletní nastavení sítě).
proto nemusíš nic nastavovat, dvakrát to platí v případě, když se na to potřebuješ ptát.
podle popisu závady tipuju, žes nastavil statické adresy buď obě stejné, nebo hned zkraje rozsahu => tak se jedna nevhodně nastavená ručně hned trefila do těch, co router přiděluje automaticky.

důvodem nefunkčnosti wifikrámu může být prostě jen to, že router po restartu sám změnil vysílací kanál na nejméně zarušený, to může být 12-13.
ale některé wifikrámy s hloupějšími ovladači umí jen americkou wifi (11 kanálů).
aktuální kanál se dá zkontrolovat v nastavení routeru -> status.