Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr nového procesoru

Zdravím, chtěl bych si do svého počítače koupit lepší procesor než mám teď, ale nevím přesně podle čeho vybírat. Jsem v tomto úplné jelito...
Momentálně mám procesor Intel Core2 Duo E7600 s Base clock 1.75 GHz (Tuším, že to je hodně málo) a chtěl bych něco lepšího.

Základní desku mám Gigabyte GA-P35-DS3L s paticí 775 LGA a už jsem našel pár procesorů, který by mohly pasovat, ale nejsem si úplně jistý, proto píšu sem.
Stačí vybírat procesor pouze podle patice nebo je potřeba si zjistit i něco dalšího? Našel jsem procesor Intel Xeon quad X5460 3.16Ghz 12M socket 775 (Upravený pro socket 775 LGA) a procesor Intel® Xeon® Processor E5440. Který je lepší a jsou vůbec vhodné? Počítač využívám jak na hry, tak na práci.

Grafická karta - Nvidia GeForce GTS 250
RAM - 2x2 GB Kingston HyperX (DDR2)
Zdroj - EVOLVEO Pulse 450W

Děkuji za případné rady.

Už to chápu :-D pardon...
Pokud si tedy vyberu procesor Intel Core™ 2 Extreme QX9770 (Nejlepší na seznamu) bude kompatibilní s ostatními komponenty v počítači? Nebude třeba něco měnit?

EDIT: Zkoušel jsem najít procesor QX9770 na internetu a jeho cena je stále nad 5000 Kč...což mne dost udivuje

Ještě bych se chtěl zeptat na frekvenci..
U mého procesoru Intel Core2 Duo E7600 je napsána frekvence 3.06GHz a lepších procesorů jsou frekvence kolikrát nižší...co přesně frekvence znamená?

Omluvte mou neznalost..

Jenže tady tímto upgrade procesoru riskuješ (více jak na 70%), s tvými znalostmi, že nebudeš mít žádný stroj -

1. nepovede se aktualizace BIOSu

2. ta "stoletá" deska má kondenzátory na hranici životnosti a další zvýšený odběr (kaskáda) bude to poslední co potřebuje

3. jen upgradem procesoru stejně nic nezískáš ohledně herního výkonu

(jinak procesor Intel Core2 Duo E7600 tiká na 3,06 GHz/TDP 65 (W) a pokud by byla slušnější/neutahaná deska, tak ty procesory jdou přetočit bez zvyšování napětí tak o 20%)