
upgrade pamrti
Dobry den,
Mam v pc
1x8gb hyperx savage ddr3 1600mhz cl9
1x4gb hyperx savage ddr3 1600mhz cl9
... A pri strihani videi(4k) jsem si vsim ze jsou full... Chci je tedy navysit... Premyslim tedy ze dokoupim steny pocet jak to mam 1x4gb a 1x8gb. Kazdopadne tapu v tech mhz. Ona totiz verze pameti s 1866mhz vyjde kupodivu levneji nez 1600mhz verze. Nekde jsem cet ze se to pak podtaktovava atd... Kazdopadne jaky je konecny dopad... Vadi to necemu nebo ne? Doporuvili byste to nemichat a mit vsechno na 1600mhz nebo radsi zvolit pro byle sloty rychlejsi 1866mhz?
Ničemu to nevadí, jen to pojede na nižší frekvenci.
Já bych doporučil hlavně stejné kapacity. Buď 2x8GB nebo 4x8GB a nemíchat to s jinýma modulama. Frekvence všech pamětí bude běžet podle té nejpomalejší, takže tam to nevadí.
Bohuzel ted uz mam 1x4 a 1x8gb tak nebudu zbytecne jednu vyhazovat... Koupim ty rychlejsi a necham to podtaktovat na beh tech pomalejsich kdyz to nevadi