Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje wifi kvůli extenderu ?

zdravím, přítel si koupil zesilovač WiFi a když ji připojil nešlo spárovat k routerem...po několika neúspěšných pokusech už nefunguje ani WiFi samotna bez zapojeného zesilovače...tohle už je i nad mé síly...může mi někdo poradit co dělat Prosím

připojit se kabelem k routeru a přečíst si status: vysílací kanál wifi.
a zjistit, jaký mód má vlastně wifi u neznámého routeru nastavený. ap? bridge?
opsat sem celý typ toho repeateru ("zesilovač").

vidím že odpověď = 0, takže: opsat nastavení wan strany tajného routeru, vyresetovat ho v menu a nastavit znovu.

pokud má repeater taky lan zásuvku, dotáhnout k němu lan kabel a použít ho v režimu "ap". stejné nastavení wifi jako v routeru, jen vysílací kanál posunout aspoň o 5.

TL-WA850RE:
režimy se přepínají tím tlačítkem vepředu, nebo bez něj, z webového prohlížeče - viz Quick Installation Guide.
"ap": přívodní kabel, šíří dál svou nastavenou wifi.
"range extender": připojuje se k wifi a předává dál, má poloviční propustnost.
nevidím tam nastavení země, 13 wifi kanálů to umí, ale třeba ne všechny mobily umí celý evropský rozsah.

Comtrend:
tato značka má vysílací kanál nejspíš ve wireless -> advanced
obvyklé přehledové "status" menu to nemá.
v menu wireless bridge pohlídat, že není zapnuto.

připojovací/zabezpečovací nesmysly jako wps doporučuju u wifi zakázat.