Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor amd

Dobry den. Potreboval bych poradit uz nevim co dal. Koupil jsem zakladni desku na pc asrock n68c-gs4 fx a pise se ze podporuje procesory amd am2+/am3 tak jsem koupil oboje jenze ani jeden nejde vsechno je nove koupene a ted na boku krabice od zakladni desky ctu ze podporuje procesor am3+ ten nemam a tak proc pisou tam ty dva kdyz nejdou a procesory hraly ale nejeli tak bych potreboval poradit jakej presne koupit.dekuji za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Co se tak podívat na tu tabulku podporovaných CPU?
Dokonce můžeš použít ctrl+F a ten svůj CPU si tam vyhledat, nemusíš ani číst (stačí, když někoho požádáš, aby ti ten kód z CPU někdo přečetl), stačí umět psát. Nebo obráceně, umíš-li číst, stačí sehnat někoho schopného psaní.

Prave ze rozumim, ale vyzkousel jsem vsechno proto sem psal zde. Pc jsem skladal uz asi 7x a vzdy slozil spravne a vse slapalo, ale stimhle jsem se setkal poprvy tak si nevim rady. Neznate na nekoho cislo komu bych mohl zavolat ? Je lepsi to resit pres tel nez za klavsenici a muze tak poslechnout i co to dela.

Zatím jsi jen skládal Lego a měl jsi štěstí, že to naběhlo. Reset CMOS je základní věcí okolo opravy a diagnostiky PC a ty nevíš, co to je a jak se to dělá.
Před dvaceti lety se na základních deskách nastavovalo napětí, násobič, FSB přes jumpery a když jsi to spletl, mohl jsi procesor odvařit. Dneska prakticky není co posrat, když to tam pasuje, tak to tam patří a nanejvýš to nepojede, ale nic se nezničí.