Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook-Internet

Ahoj,
mám notebook teprve pár dní a chtěla bych se zeptat na možnost připojení k internetu. Je to Toshiba NB Satellite A210-19J, který má bluetooth i wifi, ale nemá PCI Card, kterou prý potřebuju k tomu, abych se mohla připojit k internetu pomocí wifi. Mám z toho v hlavě guláš a budu ráda, když mi poradíte co popřípadě dokoupit k tomuto modelu abych se mohla připojit. Děkuju

ten notebook má, podle toho co jsem našel na netu, RJ-45 (ethernet) a interní wifi 802.11 b/g - absolutně není a nebude problém zprovoznit internet

napiš co to je za wifi připojení, jestli to musíš chytat přímo ze vzduchu, nebo máš wifi router (krabička napojená na wifi anténu)

PCI Card je špatně jmenuje se to PC-Card nebo PCMCIA, a to víceméně nepotřebuješ, když máš RJ45 ethernet a interní wifi

Díky za odpověď,

našla jsem jen tohle
Komunikace v bezdrátové síti Splnění předpisů : Wi-Fi®
Síťová podpora : 802.11b/g (integrováno)
Bezdrátová technologie : Bezdrátová síť LAN
Bezdrátová technologie : Bluetooth™

Komunikace v pevné síti topologie : modem podporující mezinárodní protokol V.92
rychlost : datový přenos 56 kb/s, faxový přenos 14,4 kb/s
topologie : Síť Ethernet LAN
rychlost : 10BASE-T/100BASE-TX

Wifi router nemám

Mas to napisane/nakreslene v navode k notebooku. To je taka knizocka co k tomu bola dodana :)
Zvycajne je vpravo dole nejaka ikonka ktora ovlada wifi kartu, tam kliknes napr. pravym a zvolis si siet do ktorej sa da pripojit (ak je v tom cafe nejaka wifi siet zdarma pouzitelna).

Niekedy je nutne wifi kartu najprv povolit, klavesovou kombinaciou apod, zavisi od notebooku, je to urcite v navode.

Skus si to napr. aj teraz ze ci tam nieco take mas. Ak nie je v okoli volna wifi siet tak ti tam zobrazi ze "zoznam wifi sieti" a prazdne okno, ale aspon budes vediet ze ak tam bude nejaka wifi siet tak na nu sa klikne a zvoli pripojit.

Ked to nebudes vediet najst, ani podla navodu, tak napis.

Ak mas integrovane wifi, tak nepotrebujes ziadnu kartu.

Moznosti pripojenia k internetu zavisia od toho ze kde sa vyskytujes (aki su tam v okoli internetovi poskytovatelia ktori ti su schopny zaviest do domu nejaky drat alebo ktori umoznuju pripajat sa bezdratovo) a od toho ze aky konkretne internet potrebujes (kolko dat chces prenasat, chces sa pripajat aj na cestach tak potrebujes nieco mobilne apod), a aj od toho kolko za to chces platit.
Od toho potom bude zavisiet aj to, ze co (a ci vobec nieco) potrebujes dokupit, ak budes mat DSL tak potrebujes DSL modem alebo router (zvycajne doda poskytovatel pripojenia), ak budes mat bezdratove pripojenie tak potrebujes wifi AP a smerovanu antenu na streche domu apod (tiez zvycajne namontuje poskytovatel za nejaky obnos penazi) alebo ak chces mobilny internet tak potrebujes mobilny modem (tiez zvycajne doda poskytovatel, za nejaky obnos penazi)