Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prý útoky hackerů na stát?

Tak prý zase: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/455106-web-uctenkovky-napadli-hackeri.html

Výpadek webových stránek loterie Účtenkovka, kde se ve středu měly objevit výsledky prvního slosování, způsobil útok hackerů, řekla Radiožurnálu náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová.

Jen jestli ;-) Třeba si jen připravují (pro "hloupý" lid) zdůvodnění něčeho, co připravují.
Pokud jsou ve hře stovky tisíc lidí a všichni se těší na výhry, dá se předpokládat, že se budou chtít podívat na svůj účet. Podle mě žádný DDoS cílený útok hackerů, ale prostě zájem hravého lidu, který servery Účtenkovky prostě nezvládnou - a domácí verzi akamai kvůli tomu těžko budou budovat.

Dtto při volbách. Státní správa by se měla probudit; dnes už není internet doménou jen několika podivných individuí, mají jej skoro všichni a chtějí se podívat tam, kde je něco zajímá.

U Účtenkovky je přitom snadné netechnické řešení: více propagovat to, že výhry jsou oznámeny výhercům do e-mailu (či SMS), že nemusí zběsile efpětkovat stránku svého účtu. O výhře se dozví takto každopádně dříve, než se mu podaří na svůj účet dostat.

---
Jen čekám, až nějaký zapálený komentátor (ex funkcionář ministerstva vnitra) z aktualne.cz objeví pravého viníka. Putina.

To bude stejné jako s registrem vozidel.Nešlo se tam dostat,ale jak prohlašovali ti zodpovědní:"v podstatě to funguje".
Nebo problémy s bankou Unicredit minulý měsíc.Nic nešlo,ale podle mluvčí banky jen drobné problémy a když se někdo na účet dostane(náhodou),tak může platby zadávat.