Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co znamená 4p/6p/8p

Dobrý den, potřebuji si vyrobit nějaké kabely k PC a tiskárnám do sítě a k tomu potřebuji krimpovací kleště. V nabídce je ale velké množství druhů. Nevím co znamená označení 4p/6p/8p - chci to na typ konektoru RJ45.
Případně můžete nějaké konkrétní kleště doporučit? Chci to pro použití jednou za čas, ale nemusí to být nutně zase to nejlevnější. Je to na FTP kabeláž Cat5e. Díky.

V nabídce je ale velké množství druhů.

Tak druhy krimpovacich kliesti pre RJ45 su v podstate 2 - shity ktore stlacaju konektory rovno od boku a potom normalne klieste, ktore konektor stlacia presne kolmo, pre predstavu vyzeraju asi takto.
Najlacnejsi noname bude stat 20€, mozno by vyslo lacnejsie kupit hotove kable (tie maju vyhodu aj v tom, ze budu zarucene dobre "nacvaknute").

já používám levné kleště za 150-200kč, na ty 3 konektory ročně co dělám to stačí, zatím žádný problém.
koukám, že mnoho těch low-cost už nemá nahoře doraz, jak daleko to odizolovat. tak to nebrat.

odkazu na alzu se štítím, omlouvám se že jsem na to vůbec kliknul. ale znamenám si, kdybych se tím někdy musel živit.