Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem inicializace HDD

zdravim mam hdd ktery je pripojen v pc ale nevidi ho bios zaroven v systemu neni videt ale kdyz v systemu jdu do spravy disku tak ten disk je tam pripojeny ale ma u sebe malou cervenou sipku dolu a tvari se neinicialozovany pokud dam pravym na disk a dam inicializovat tak dostanu pouze hlasku "systém nemůže nalézt uvedený soubor" pokud disk vemu a prepojim ho do jineho pc se stejnym OS disk se spusti naprosto normalne jak ma ...nechapu... sata kabely i napajeci kabely jsem samozrejme prohazel jsem zvedav jestli se najde nejaka rad... diky za cokoliv... jo jeste prevez ho na MBR Ani GPT nelze format nelze ... disk je proste neinicializovat ... a inicializovat nejde... diky za jakou koliv radu

Predpokladám, že HW máš správne nastavený, v richtigu, podľa straníckym zákonom daného predpisu zapojený, ako si určite na nete prelustroval.
-----
Sprav tieto úkony z ISO W10, nabútovaním mašiny pod cmd.exe, nástrojom Diskpart.exe - active. Príkazy nižšie píšem všeobecne.

diskpart

list disk

select disk 0

list partition

select partition 1

active
-------------------------------
Potom nasleduje format

detto príkazy hore;

format FS=NTFS label=WC-Drive quick.

------

https://www.windowscentral.com/how-clean-and-format-storage-drive-using-diskpart-windows-10

alebo najprv zmaž prvý sektor, diskpart - clean.
http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/005929en

Procesy počnúc aktiváciou disku až po formát zadávaj odznovu.

Ak máš radšej gr.zobrazenie s klikaním myšou stiahni si napríklad free ISO, Minitool partition Wizard 9.0, z ktorého vyrob cd/usb nosič.

http://getintopc.com/softwares/utilities/minitool-partition-wizard-technician-9-1-bootable-iso-download/

jj vcera semsi jeste hral s disk partem a nepovedlo se vyresit nic ... pod prikazem list disk je disk videt jako disk 0 ale ma volne misto 0 z 0 :( clean probehne v poradku po vybrani disku 0 v list partitionu neni videt nejde priradit jako primarni dodil nastavit jako active se mi ho taky nepodarilo... EDit ted jsem ho zkousel prepojovat do pc kde pred tim fungoval prez redukci usb ale uz se neobjevi ani tam a pris spusteni hdd jsou slyset takova divna 3 poklepani pak se normalne roztoci a rekl bych ze zni uz normalne kazdopadne nenivi videt ani ve spravci disku jako neninicialozovany takze si myslim ze asi kremikove nebe ... proste doslouzil...

skoda ze dnes uz se asi vytrati hlaska o mazani masla na hlavu pac je moc drahy :D coz by samozrejme vyrobci meli udelat je pravda ze boot byl opravdu pomalejsi cozvetsinou vadny disk dela... i kdyz neni main ... ale v pc je ssd takze boot do 30 sec nebyl takova hruza jako 15 min

zdarec chlapy mám problem s externím diskem uplně podobny akorat na noteboku jede bez problemu mužu vytvořit partition cokoliv ale kdyz dám externí disk do pc tak nejde inicializovat a piše soubor nenalezen jedna se o disk adata hv620s na obou pc mám win 7 prof .. děkuji za jakoukoliv radu

disk už inicializovaný je, když funguje s notebukem.
ten usb konektor v pc ho nejspíš nestíhá napájet, proto se tak chová. otestovat jiný disk nebo flashku, jestli je pc přečte.
- zkusit jiné zadní usb výstupy usb3 (modré)
- přední usb jen jestli jsou modré
- jiný kabel k připojení disku usb3micro
- dokoupit do pc usb3 řadič, třeba: https://www.czc.cz/i-tec-4x-usb3-0-pci-e/165318/produkt, případně čelo: https://www.czc.cz/akasa-ak-hda-09-hdd-adapter-s-2x-usb-3-0/144262/produkt
- nirsoft usbdeview: smazat nepovedený záznam toho disku, teprve pak ho připojit.

díky za odpověd možná napájení mám 750 droj zalman 4 disky sata a jeden je ssd a ten externak je 6 tý snad to nemá vliv ale jiné porty nemám asi to bude tím že pc nemá usb 3 a v předchozím systému jež jsem přeinstaloval tak to chodilo asi jsem měl nějaký brdge controller .. vyřeším to kopí usb 3 jinak děkuji ..