Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenabehne windows ani bios

Dobry den chci se vas na neco zeptat predevcirem jsem si aktualizoval pc vsechno bylo v pohode nechal jsem restartovat pc jak mi to napsal windows a najednou bum pc se mi nechce nacist ani do windows ani do bios je tam jen cerna obrazovka a v pravym rohu je cislo 99 nic vic jo a jeste hard disk furt sviti vubec nevim co stim dekuju vsem za pomoc

• U zakladnich deske MSI je code "99" pro vymenu nebo poskozeni zakladni desky (porucha zakladni desky, desfunkce).
[TiP] ~ Muzes zkusit '!vse!' odpojit (az na GPU v pripade ze mas iGP odmontovat i grafickou kartu) a zkusit jestli ti naskoci alespon BIOS, jestli né , tak "code 99".
*Budes-li zapinat pc na iGP, nezpomen monitor zapojit do jeho okruhu = do zakladni desky.

• Ano, muzes na 5 minut (bez neni zapojeno v EL. siti) vytahnout i baterii CMOS.

takze mam vsechno odpojit a na jak dlouho?

• Na furt. To PC se pokus spustit bez pripojenych casti, jde o zakladni kontrolu, kde na zakladni desce ma byt jen "1xCPU + 1xRAM" to je vsechno.
* Kdyby sla zakladni deska nejak ozivit, by mohl byt vinikem treba zdroj, nebo 'napajeni' jiného komponentu (ktery popripade muze také code 99 vyvolat), jinak vymena zakladni desky..