Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr pracovního notebooku do 15k

Ahoj,

vybírám nový notebook určený pro práci. Živím se už několik let jako copywriter na volné noze. Aktuálně používám už přes čtyři roky tento model https://www.alza.cz/hp-envy-ultrabook-4-1150ec-midnight-black-d357504.htm, ale už mi začíná relativně dost zdržovat. Hlavně po zapnutí trvá asi 10 minut, než se vůbec aktivuje internet, desítky vteřin se otevírá Word, Excel atp.

Tím pádem se začínám ohlížet po novém stroji. Moje požadavky jsou: dostatečný výkon pro kancelářské využití tak na ty 4-5 let dopředu, spolehlivost!!! (s tímto HP nebyl ani jednou jediný problém), částečná přenosnost, což znamená něco do 14 palců, Windows 10 a chtěl bych disk minimálně 256 GB SSD nebo alespoň 500GB HDD. Cenový požadavek do 15 tisíc a radši bych zavedené značky typu HP, Dell, Lenovo - možná ASUS a někdo další? Pokud by tam byla o max. dva tisíce výše nějaká výrazně lepší volba, můžu investovat více - tento se mi líbí https://www.czc.cz/hp-probook-440-g3-cernostribrna/218676/produkt, ale poznám rozdíl a paměť DDR3 ve mě pozitiva nevzbuzuje.

Naopak nepotřebuji hrát hry, nijak extra kvalitní zobrazovač (99 % času jsem na externím monitoru) ani numerickou část (používám externí bezdrátovou klávesnici a myš) ani čtečku otisku prstů nebo dokovací stanici.

Docela mě zaujal ve slevě tento ThinkPad https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-13-cerna_6/212870a/produkt. Co na něj říkáte? Je v této kategorii něco vhodnějšího? Trošku se bojím, že to jen i3 Skylake, aby byla dostatečně výkonná i do budoucna. Myslíte, že oproti současnému HP, které používám, to bude výrazně lepší?
Změna kategorie, původně: Hardware. Notebook je notebook. (karel)

Ještě koukám, že bohužel to Lenovo má jen 128 GB, což je dost málo z mého pohledu, nicméně kdyby to jinak bylo super, asi bych to překousl. Je mi jasné, že kompromisy v této cenové kategorii asi dělat budu muset.

Každopádně všem předem děkuji za tipy a rady.

hnoje typu alza blokuju, takže nevím co máš, ale krám to nebude.

už mi začíná relativně dost zdržovat. Hlavně po zapnutí trvá asi 10 minut, než se vůbec aktivuje internet, desítky vteřin se otevírá Word, Excel atp.

toto ale není hardwarem, to jsou čistě tvoje škody: neinstalovat žádné nesmysly typu "antivir", cleanery, skype, ostatní balast co se automaticky spouští po startu, rozumně omezit aktualizace (nemají se vůbec co montovat do ovladačů), kontrolovat znefunkčňovací služby od apple.

potřebuješ 8gb ram, ssd uvádíš, samozřejmě žádný atom. když chceš tenký ultrabook, obvykle se musíš smířit s méně výkonným ulv procesorem - na kancelářské využití stačí.
rozlišení na výšku 768px je špatný vtip, ale píšeš že máš většinou externí monitor, budiž.

já hp nemusím (to v práci fasujem výhradně business řadu), ale někomu nevadí.

Ten jeho notas:

Intel Core i5 3317U Ivy Bridge, 14" LED 1366x768 lesklý, RAM 4GB DDR3, Intel HD Graphics 4000, HDD 500GB 5400 otáček + SSD 32GB pro zrychlení běhu OS

Takze v podstate to co vybira nejak vykonejsi nebude.

Pokud lze do jeho notasu strcit 8GB RAM, vymenit zprasene SSD cache 32GB + pomaly 5400 ot. disk za normalni SSD 250-500GB dle potreby a preinstaluje pravdepodobne "dovycisteny" system, tak tipuju, ze se dotane co do pouzitelnosti do stavu jako dnesni notasy do 15K a vyjde ho to levneji.

Edit:

Nevim jako Lenovo, ale parametrove, aby to davalo smysl, bych videl neco asi takto:

https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-320s-14ikb-seda/223282/produkt

https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-e470-cerna_9/219982/produkt