Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr klávesnice

Zdravím,

Stará klávesnice vypovídá službu a tak se porozhlížím po nové, ale ne a ne najít to co hledám, třeba mi pomůžete - na ceně v podstatě nezáleží.

Co by měla/neměla mít:
1) Klasická PC klávesnice i s numerickou klávesnicí
2) Velký L-kový ENTER (buď tento enter-key.jpg a nebo tento keyboard-417030_640.jpg).
3) Velký levý SHIFT (20160428_164436.jpg)
4) Podsvícení - klasická modrá (main_25248_109842.jpg) je nutnost, nastavitelné RGB by bylo fajn.
5) Horní číselná lišta MUSÍ mít české znaky ě,š,č,ř,ž,ý,á,í a é (např. 07_trust_elight_led_illuminated_2.jpg).
6) Výška kláves maximálně nějak takto genius_predek.jpg
7) Ideální klávesnice by byla mechanická, ale chápu, že je jen málo mechanických klávesnic s nízkým profilem kláves a tak se asi budu muset spokojit s obyčejnou membránovou.

Už nevím, kam se obrátit a tak píšu sem, snad se mi dostane nějaké rady/pomoci.

ctech, trus ... fak skvělý výběr. ale pokud trváš na "líbivé" modré barvě, nemůžeš dostat nic jiného než šunt.

buď bydlíš ve velkoměstě občanů první kategorie, kde mají větší prodejci svůj showroom a klávesnici vyzkoušíš, anebo žiješ v podřadném zbytku republiky, kde si to akorát můžeš nechat poslat poštou a třeba se trefíš.
třetí možností je zdravě progresívní, ničeho se neštítící přístup: necháš si poslat 10 klávesnic a 9 z nich vrátíš.

Naštestí jsem z Brna a asi 5min. zajížďkou cestou z práce se snadno dostanu do ALFY/ALZY/CZC.

Každopádně se mi zamlouvá ta "zdravě progresivní" třetí možnost :D

Ale vyřešil jsem to takto:
CoolerMaster MasterKeys Pro Lm Cherry MX Brown + CoolerMaster MasterAccessory Wrist Rest L + Cooler Master vyměnitelné klávesy, Cherry MX, CZ layout

To podsvícení tě dost limituje ve výběru, zvaž to, zda je to opravdu nutnost. Pro dvouprsté klofaly asi ano, kdo už píše desetiprstě, podsvícení nepotřebuje.
Ten velkej, dvouřádkovej Enter, to jsem si taky myslel, že je to nutnost, ale není (narozdíl od velkýho levýho Shiftu). Zvykneš si snadno i na jednořádkovej. To spíš potěší širokej Backspace.

ad 6) Ten obrázek mi přijde jako klasickej vysokozdvih, vyšší klávesy snad už nedělají. V tomto ohledu můžeš vzít cokoliv.

Už jsem trochu slevil z nároků, velkej ENTER oželím. Co se týče podsvícení, tak je nutnost, nepatřím sice mezi "dvouprsté klofaly" ale plynule deseti prsty taky nepíšu. Co se týče výšky kláves, tak mi tam většinou nevadí ta výška samotná, ale spíš to, že mám v dost nepěkné poloze zápěstí a to není zrovna příjemné.

Už jsem to ale nakonec vyřešil:
CoolerMaster MasterKeys Pro L, Cherry MX Brown + CoolerMaster MasterAccessory Wrist Rest L + Cooler Master vyměnitelné klávesy, Cherry MX, CZ layout

Dobry no, jsem projevil snahu, ale nic.

Mas pomerne striktni pozadavky, proste nic jsem nenasel. Zvaz minimalne nutnost modreho podsviceni a pokud vubec podsviceni, tak asi zrus ten pozadavek na nizko profilovou, protoze to se obavam, ze nemas sanci. Ohledne pripadne mechanicke jeste uvazuj nad hlucnosti klaves, protoze treba Logitech ma hodne CZ layout, ale jeho mechanicke klavesnice maji casto vlastni spinace Romero-G a ty jsou teda hodne hlucne a lidem to vadi.

Ctech, ConnectIT, Trus, Zalman a podobne nesmysly z vyberu vynech, sice budou mit asi to cool podsviceni mozna i modry, ale jinak je to odpad leda pro tchyni.

Nároky jsem trošku poupravil. U té výšky kláves mi šlo spíše o polohu mého zápěstí, ale to jsem vyřešil podložkou. Co se týče mechanických kláves, tak jsem teď pročetl pár článku, shlédl pár videí na YT i recenzí na pár klávesnic a objednal jsem takto:

CoolerMaster MasterKeys Pro L, Cherry MX Brown + CoolerMaster MasterAccessory Wrist Rest L + Cooler Master vyměnitelné klávesy, Cherry MX, CZ layout