Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jde ten starý PC nějak zrychlit?

Zdarec vyhrabal jsem ze sklepa product.php
Co si pamatuji, tak to kdysi jelo normálně, dokonce to dokázalo přehrát i Blu-ray.
Nainstalil jsem XP sp3, ovladače a programy a je to děs a hrůza.
Než to ve Firefoxu načte stránku, tak si klidně můžu dát cigáro. :-D
Ramky tam mám 2 giga.
Disk je SAMSUNG HD502IJ (465 GB)

neodpověděl jsi na nějaké dotazy výše, tak na to kašlem.
jen jedna technická: dnešní webové stránky jsou asi 10x náročnější než před těmi hafo lety, proto tehdy prohlížeč na atomu stíhal a dnes ne.

Protože jsou dojebané mraky javascriptu z hafo odlišných serverů - pomalý procesor pak dlouho interpretuje obrovské množství JS, navíc s 2GB RAM má hned plnou hladinu. Obávám se, že ani ublock zde nepomůže, sice odřízne většinu balastu, ale paměť bude taky hned plná. Navíc ne každý user porozumí, jak používat tyhle blokátory, aby skutečně zjednodušovaly browsení a ne jen skrývaly stažený bordel

Atom z roku 2010 fakt je k pláči. Problémem bude asi i starší rozšíření instrukční sady. Možná jen zkusit staré verze prohlížečů, ale to zase nerozjede dnes html5 se vším všudy

Intel Atom 330 dual core (1.6 GHz, 533 MHz FSB, 1MB cache)

Tento elektroodpad dnes nie je vhodny na stavbu PC. V ramci moznosti by to ale s 2GB RAM malo fungovat, OS je asi nainstalovany zle (preco nie rovno Win7?). Mozno by stalo za pokus dat tam nejake nenarocne LXDE linux distro, ale stale to bude shit, neviem aky vysledok od toho ocakavas ani preco si to vlastne vyhrabal ze sklepa - strata casu.

Ty 2GB RAM nejsou problém ty stihaj v pohodě

Tak pohodu si sice predstavujem inak, ale sam pisem, ze fungovat by to malo (moja skusenost je, ze je ten CPU v takejto zostave s Win7 pouzitelny - je to naprd, ale rozhodne si netreba ist medzi otvaranim kariet zapalovat cigarety).
//
Nieco tam ma dojebane, bud ovladace, alebo sa mu to na pozadi aktualizuje alebo tam dal nejaky InternetSecurity shit, ktory to nacisto zabil a pod.