Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet v celém domě

Dobrý den,

kvůli dostání internetu do pokoje poměrně daleko vzdáleného od jediného routeru v domě chci protáhnout internet kabelem po obvodě domu. Chci se zeptat, jak moc je signál a rychlost internetu ovlivněna délkou kabelu?

Druhý dotaz. Doslechl jsem se o jakémsi zařízení, který zvyšuje délku rozsahu WiFi. Mám WiFi router TP-LINK TL-WR841N (link níže), jaké zařízení k němu mám dokoupit, abych rozsah internetu zvětšil na celý dům?

Děkuji za vaše rady a omlouvám se za amatérský popis problému a dotazu.

WiFi router: tp-link-tl-wr841n-d185181.htm?kampan=adpla_vyrobci_Prislusenstvi-PC-doplnky_low_c_21504_1o4_TP630e&gclid=CjwKCAiA9MTQBRAREiwAzmytwx18wp65DE48QlewDzMUsCNMKCVDVjtyW8dQs-1Bqx1H1EzaLvt-jxoCG78QAvD_BwE

Odpoved na kabel si uz dostal (max 100m, inak ziaden negativny vplyv tam nie je). Zariadenie, ktore si sem dal je dalsi wifi router.
TP_lLink vseobecne odporucam uz len vtedy ak ti nevadi, ze to obcas cele zamrzne (raz za mesaic cca) a ze to musis potom cele restartovat. Alebo na to nepripojis dalsie zariadenie (az po restarte).
Za mna by som ich meni za RB941, ak chces este nieco medzi nimo napajat po kabli tam potom RB951/961...proste to iste len s gigovymi portmi.