Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aukro:Co dělat když adresát nepošle peníze za balík co jsem mu poslal já?

Ahoj je to asi 14 dní co jsem poslal dobírkou zákl.desku a stal se problém.Pošta to neposlala dobírkou ale doporučeným psaním.Adresát vyzvedl balík ale neposlal mi peníze ani po tom co jsem ho vyzval.Co s tím dělat?Jiný uživatel na aukru mi peníze poslal hned a informoval mě když se stal podobnej problém s poštou.Nechápu kde je tedy problém.

Díky za help

Pošta udělá jenom to, co zadáš při vyplnění průvodních dokladů. Pokud tam nezadáš dobírku a nevyplníš dobírkovou poukázku, tak peníze nevybere. U adresáta se jedná o bezdůvodné obohacení, takže jej slušně požádej, ať Ti peníze zašle složenkou nebo převodem na účet, popřípadě ať vrátí zaslanou věc. Emaily a jiné doklady z Aukra nevyhazuj, stejně tak i poštovní doklady a pokud Ti nevyhoví, řeš to přes Aukro.

Ono záleží taky kolik ho hodnotilo lidí ,já koupil věci za ca 2000 měl 10 kladnejch hodnocení a za pár tejdnů 30 negativních protože to byl podvod,Aukro prachy vrátilo nakonec se to muselo řešit přes policii,jenže to bylo klasika poslání peněz na účet předem zdokumentovaný převod / zaplacení a on neposlal nikomu nic pak.:-)

Nevrátenie (nezaplatenie) cudzej veci však nie je len otázka morálky, ale aj trestného práva. Podľa zákona ide o trestný čin zatajenia veci definovaný nasledovne: „Kto si prisvojí cudziu vec, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby.“ Takže - vymáhať súdnou cestou.

Ale pán si to prokazatelně objednal a nezaplatil.

Vsak nemal ako. A teraz ma kupujuci dodotacne riesit nejako platbu alebo na vlastne naklady posielat balik spat, nie? Vsak nech si pre peniaze pride predajca osobne, ked nevie vypisat dobierku.

Tak taky se mě stalo že jsem dostal balík komplet zaplacenej s poštovným a následně sem si vyžádal účet a peníze tam převedl,jenže to je o slušnosti a lidi jsou dneska svině.Ono z ruky do ruky je sice nejlepší jenže pak jezdi někam autem přes půlku republiky třeba,jenom příklad známej si jel 300km pro Crossinu a 5km před cílem mu mamlas volal že jí už prodal.:-)

proč když něco prodávám, trvám na osobním předání.

Uz som predal na dobierku x veci a nikdy som nemal problem s platbou, zakladom je nebyt ... a vypisat ten papier.
Raz sa mi stalo, ze si to niekto, az v den odoslania, rozmyslel a ja som musel platit poste za dopravu hore-dole, tak sa odvtedy radsej na 2x pytam, ze ci to chce ten šmolko zavazne objednat a balik posielam az potom na istotu.

Vyzvi adresáta písemně k úhradě ceny nebo vrácení zboží,jinak se jedná o nezdůvodné obohacení a vlastně krádež.Pokud nezaplatí do týdne nebo nebude reagovat vůbec,že jdeš podat trestní oznámení.A i když škoda nepřesáhne 5000 Kč,na což mnoho podvodníků spoléhá,bude už mít záznam u policie a při nějakém opakování podvodu se mu škody nasčítají.
A příště si dávej pozor na poště,jak to posíláš,pošta to určitě sama změnit nemůže a nesmí.Když ale nevyplníš dobírkovou průvodku,tak to jaksi poslat jako dobírku nemůžou.