Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ma cenu kupovat ted okolo vanoc ryzen5 1600?

Zdravim mam dotaz ma cenu kupovat ted okolo vanoc ryzen5 1600? Porad premyslim co vzit jestli intel nebo amd.. A nevim si rady chtel by neco okolo 20k to znamena jen grafika deska procesor ramky... Uz jsem kombinoval milion sestav ale porad nevim co vybrat jestli se treba vyplati jeste pockat na coffe lake do ledna nebo unora nebo je to zbytecne kupovat kdyz maji pristi rok vydat zase novy cpu a zase dalsi desky :/.. Coz treba u amd psali ze AM4 platforma vydrzi delsi dobu i snovyme refresh ryzenema.. Takze nejake rady napady...pc je ciste na hry.. Zdroj hdd sdd mam.. Jedu jeste na blbem fx 6300 a grafice gtx 650 ti a chce to obnovu.. Ale s ceho mam mensi strach u amd.. Jsou dropy a ty ja nechci nebo se pletu? A jede svizne bez prooadu fps? Jinak si to drtim na FullHD takze budu rad za jake koliv info hezky den preji :)

Změna předmětu, původně: Ma to cenu? (host)

• Jestli mas ted FX@6300, tak te i7 7700K vystreli z trenek.
* 4C|8T je takové minimum do budoucna navsechno, ve hrach budes mit vic FPS jak s Ryzen 1600 a to plati i pri MIN/FPS, které jsou viditelnejsi, ale jinak viz Sambi vyse, radeji dosetri/kup CPU 6C|6T typu i5@8xx CoffeLake..

Nesmyslna uvaha, furt je neco noveho, lepsiho, kup az to budes potrebovat.

Ze by bylo pristi rok levneji muze a nemusi, to same plati o zdrazovani. Zatim to vypada, ze se po novem roce bude spis zdrazovat, ale vyrobci umi hrat marketingove hry, takze to nakonec muze a nemusi byt pravda.

Edit: Nepamatuju, ze by se nekdy v lednu zlevnovalo, spis pocitej unor, pokud vubec.