Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie ntb cez ethernet

Zdar, mam ntb napojeny na klasicky internetovy kabel, a chcel by som napojit dalsi ntb na internet s kablom, (nie wifi), avsak nenam opravnenie vyuzivat internet aj na druhom zariadeni....ako doazem prepojit tie notebooky, aby som mal net na oboch? Bude fungovat aj si kupim externu sietovu kartu, a prepojim s nou ntb s funkcnym internetom a druhy ntb?
A moze poskytovatel internetu/technik zistit ze nie e pripojeny len jeden konkretny ntb?
Alebo ako inak sprostredkovat internet cez kabel? Vdaka

Skus popisat blizsie kde a ako si pripojeny.
Pripojit iba jedno zariadenie bola kedysi bezna podmienka u ISP, ale uz sa pomrene vela rokov v zmluvach nevyskytuje.

A moze poskytovatel internetu/technik zistit ze nie e pripojeny len jeden konkretny ntb?

Teoreticky ano, v praxi sa to nerobi. Viac zariadeni schovas za router, ak ISP sleduje MAC adresu naklonujes mu mac adresu pripojeneho pc.

Jednoducho internet mi ide iba na jednom zaradeni, ku ktoremu mam zadanu mac adresu u poskytovatela (nie je to standartny balik)... A ja chcem vyuzivat internet aj na dalsom ntb, ale cez kabel, preto sa pytam ako to urobit, i to pojde cez pridavnu ext. Sietovu kartu... A ci na takyto dalsi ntb prepojeny cez prvy vie prist operator/technik